Čo by malo rozhodovať pri výbere sedacej súpravy?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Sedacia súprava je dôležitá súčasť obývacej izby. Veľakrát sa však popálime a vyberieme si takú, ktorej životnosť je veľmi krátka. Sedacia súprava je však finančne náročná investícia, a preto by sme si mali dobre premyslieť, ktorú uprednostniť. Čo by však malo rozhodovať pri výbere sedacej súpravy?

Poťahové látky

Vzhľadom na to, že práve poťahové látky budú najviac vyťažované, rozhodovať by mali predovšetkým ony. Ak si chcete vybrať kvalitnú sedačku, ktorá vám vydrží, je potrebné si všímať, či sedacia súprava je potiahnutá kvalitnou poťahovou látkou. Na výber máme z viacerých poťahových látok. Do popredia sa dostávajú tieto materiály – ekokoža, mikroplyš, mikrovlákno, ale aj žakar. Práve tieto radíme medzi najkvalitnejšie poťahové látky. Kvalitná je však aj pravá koža. Tá však býva cenovo nedostupná pre rodiny s nižším rozpočtom.

Kvalita poťahovej látky sa zisťuje pomocou metódy Martindale. Jedná sa o najpoužívanejšiu metódu testovania odolnosti látok voči oderu. Práve takto dokážete odhaliť, či bude látka odolná voči oderu a či sa pri častom používaní nezhodnotí už po pár mesiacoch.

Ak by ste mali záujem o prečalúnenie starej sedacej súpravy, aj to sa dá. Stačí si nájsť šikovného čalúnnika pracujúceho v známom čalúnnictve, ktorý vám dokáže pomôcť pri výbere poťahovej látky. Ak by ste si vybrali práve veľmi obľúbenú koženku, je potrebné vedieť množstvo koženky, ktoré budete potrebovať na prečalúnenie sedačky. Koženka na čalúnenie sa dá kúpiť aj na mieru, a to tak, že zadáte rozmery sedacej súpravy, poprípade si veľkosť zmerá sám čalúnnik.

Veľkosť sedacej súpravy

Okrem poťahovým látok a samozrejme aj výplní rozhoduje aj veľkosť. Už pri výbere je dôležité sa informovať, či sa sedačka dá rozložiť na viacero častí a či s nimi dokážete prejsť cez interiérové a vchodové dvere. Častokrát bývajú zákazníci nespokojní, lebo zistia, že majú problém prejsť cez dvere. Takáto banalita a dokáže narobiť množstvo komplikácií.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokČernicové dievčatá: Príbeh o zranených, no múdrych ženách
Ďalší článokOriginálne darčeky, ktoré potešia každú ženu
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.