Chcete sa vyhnúť častým návštevám zubnej ambulancie? Nepodceňujte starostlivosť o zuby!

starostlivost o zuby
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Každý, kto raz zažil bolesť zubov, veľmi dobre vie, že niet horšej bolesti ako je bolesť zubov. Viaceré z vás máte strach z vŕtania a do zubnej ambulancie prichádzate v strese.

Ak sa ale chcete vyhnúť častým návštevám zubnej ambulancie, nepodceňujte starostlivosť o zuby.

Čím by ste sa mali riadiť, aby ste mali krásny a zdravý chrup?

Chodievajte na preventívne prehliadky

Akonáhle neabsolvujete preventívnu prehliadku, za zákrok si pri ďalšej návšteve budete musieť zaplatiť v plnej cene. Aj napriek tomuto odstrašujúcemu faktu mnohí ľudia ignorujú preventívne prehliadky a nechodia na ne. K zubárovi idú až keď je zle. Chodievajte na preventívne prehliadky a zabránite tak znehodnoteniu zubov zubnými kazmi.

Mali by ste ich absolvovať raz za rok, no ak sa vám dá, preventívne chodievajte k zubárovi aj dvakrát za rok. Môžete sa tak vyhnúť trhaniu zubov. Ak už ale nebude iná možnosť ako zachrániť zub, musíte podstúpiť extrakciu zubov. Trhanie zubov nie je príjemné, no ak podceníte starostlivosť o zuby, môže sa stať, že sa mu nevyhnete.

Správna hygiena

Ak sa chcete vyhnúť častým návštevám zubnej ambulancie, nezabúdajte na správnu hygienu. Správnou hygienou dokážete predchádzať vzniku kazov, paradentóze, ale aj nepríjemnej pulpitíde, čiže zápalu zubnej drene. Platí to aj pre tých, ktorí majú nové umelé zuby a zubné náhrady.

Na čistenie zubov používajte kefku s mäkkými štetinami (odporúčame značkovú, ktorú odporúčajú aj zubári), zubnú niť, medzizubné kefky, ale aj jednozväzkové kefky. Pomôcky na hygienu pravidelne meňte, aby ste sa vyhli zaneseniu infekcie.

Zuby by sme si mali umývať aspoň dvakrát denne. Odporúčame vám ich umývať ale trikrát – ráno, na obed a večer pred spaním.

Častým návštevám zubných ambulancií sa vyhnete, ak budete chodievať na dentálnu hygienu aspoň dvakrát do roka. Mnohí ľudia nepovažujú návštevu dentálnej hygieny za potrebnú, no práve dentálna hygienička vám ukáže, ako si správne čistiť zuby a aké prípravky používať, aby ste nemuseli každú chvíľu chodiť k zubárovi.

Zdroj foto: Autor: JJ-stockstudio / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokVydávate sa tento rok? Poradíme vám, ako vybrať svadobné obrúčky
Ďalší článokKrásny život tučniakov – Na lásku už nezostal čas
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.