Bozk ako najlepšia terapia: Posilní imunitu a zredukuje úzkosť

bozk
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Bozk je jedna z najlepších vecí, ktoré nám ponúka každý vzťah. Či je to už nežné a pomalé, alebo drsné a vášnivé, každé bozkávanie má svoje čaro.

Vedeli ste však, že taký oduševnený a vášnivý bozk má hneď niekoľko benefitov a prospieva nášmu zdraviu?

Posilní imunitu

Aj keď sa to môže zdať ako výmysel, už 10-sekundový „francuzák“ pomôže vášmu telu. V ústach máme viac ako 80-miliónov baktérií, vzájomným premiešaním slín s partnerom si však budujeme imunitu.

Zredukuje úzkosť

Nie ste samy sebou alebo vás chytá panika? Nie je nič lepšie ako zbehnúť za partnerom a poriadne ho vybozkávať. Pusa vám zvýši hladinu serotonínu v mozgu a pomôže znížiť hladinu kortizolu, ktorý súvisí s úzkosťou. Podľa viacerých odborníkov má bozk na našu psychiku podobný účinok ako meditácia, takže netreba sa mu nikdy brániť.

Zníži krvný tlak

Neustály stres, káva či zlá životospráva dokážu poriadne zamávať naším krvným tlakom.  Avšak tušili ste o tom, že práve bozkávanie ho dokáže prirodzene znížiť? Pri bozkávaní sa totiž rozširujú vlásočnice na perách, v dôsledku čoho sa krv dostáva rovnomerne do tváre a koncových častí tela. To spôsobí, že srdce nepociťuje až taký veľký nápor a tlak vám klesne.

Cvičenie pre našu tvár

Pri bozku zapájame viac ako 30 mimických svalov, ktoré máme na tvári. Je to teda výborná rozcvička, ktorá pôsobí aj ako prevencia proti vráskam.

Už žiadny zubný kaz

Vďaka bozkávaniu si nielenže budujete lepšiu imunitu, ale vyhýbate sa aj zubným kazom. Môže za to zvýšená produkcia slín, ktoré ako vieme majú antiseptické účinky. Na zubné kefky však nezabúdajte ani vtedy, ak sa bozkávate 12 hodín denne.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokAnimovaná rozprávka Medvedíci Boonie: Cesta do praveku ponúka v kinách skvelú akčnú jazdu
Ďalší článokAko si nevyrobiť hanbu na plese? Toto nikdy nerobte!
Som večne zasnívane dievča, ktoré rado píše, číta a moderuje v rádiu. Milujem jahody, čokoládu a nezábudky. Mojím heslom je: "Nesnívaj svoj život, ale ži svoje sny!"

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.