Ako na vrásky? Vyskúšajte tieto potraviny!

Z

áhyb na koži – aj to je jedno z označení vrásky. Vzniká sťahovaním pokožky a ako sme si už mohli všimnúť, najviac sa objavuje práve na tvári a krku. So zvyšujúcim vekom je spojené aj spomalenie bunkovej obnovy. Koža stráca schopnosť vytvárať dostatočné množstvo kvalitného kolagénu, ktorý by ryhy v pokožke dokázal vyrovnať.

Ak svojej pokožke nebudete venovať dostatok hydratácie a ošetrenia, prenikne zvrásnenie až do škáry, ktorá je podpornou tkaninou kože. V takom prípade vzniknú hlboké a veľmi výrazné vrásky. Ale dosť bolo strašenia! Zamerajme sa skôr na ošetrenie a prevenciu. Aj keď nemôžeme stopnúť čas a vylisovať sa do podoby z pred niekoľkých rokov, môžeme si aspoň vybrať správne prípravky a potraviny, ktoré nepekné ryhy potlačia.

Prevenciou číslo jeden je zdravý životný štýl s vyváženou bohatou stravou na selén, zinok a vitamíny A, E a C. Dobrým zdrojom selénu je tuniak, losos, para orechy, vajcia a celozrnné obilniny, ako je hnedá ryža, pšenica a ovos.

Tiež sú dôležité antioxidanty v zelenom čaji, tie dokážu zabrániť pôsobeniu voľných radikálov, ktoré poškodzujú štruktúru buniek.

Na vonkajšiu ochranu môžete využiť ochranné krémy, masky či séra.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.