Ako na vrásky? Vyskúšajte tieto potraviny!

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Záhyb na koži – aj to je jedno z označení vrásky. Vzniká sťahovaním pokožky a ako sme si už mohli všimnúť, najviac sa objavuje práve na tvári a krku. So zvyšujúcim vekom je spojené aj spomalenie bunkovej obnovy. Koža stráca schopnosť vytvárať dostatočné množstvo kvalitného kolagénu, ktorý by ryhy v pokožke dokázal vyrovnať.

Ak svojej pokožke nebudete venovať dostatok hydratácie a ošetrenia, prenikne zvrásnenie až do škáry, ktorá je podpornou tkaninou kože. V takom prípade vzniknú hlboké a veľmi výrazné vrásky. Ale dosť bolo strašenia! Zamerajme sa skôr na ošetrenie a prevenciu. Aj keď nemôžeme stopnúť čas a vylisovať sa do podoby z pred niekoľkých rokov, môžeme si aspoň vybrať správne prípravky a potraviny, ktoré nepekné ryhy potlačia.

Prevenciou číslo jeden je zdravý životný štýl s vyváženou bohatou stravou na selén, zinok a vitamíny A, E a C. Dobrým zdrojom selénu je tuniak, losos, para orechy, vajcia a celozrnné obilniny, ako je hnedá ryža, pšenica a ovos.

Tiež sú dôležité antioxidanty v zelenom čaji, tie dokážu zabrániť pôsobeniu voľných radikálov, ktoré poškodzujú štruktúru buniek.

Na vonkajšiu ochranu môžete využiť ochranné krémy, masky či séra.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokKlokan quokka: Jeho úsmev vás dostane
Ďalší článokViete, ako sa zbaviť nutkaní a nutkavých myšlienok?
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.