Ako od seba odohnať zlú energiu a byť šťastní?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Bohužiaľ, nežijeme v ružovej záhrade, kde je každý milý, príjemný a dobrosrdečný. V dnešnom svete máme okolo seba veľa negatívnej energie. To ale neznamená, že aj vy musíte byť tak isto negatívni. Stačí ak sa naučíte túto zlú energiu od seba odohnať a nepripustiť si ju k telu. Ako byť šťastní a odohnať zlú energiu?

Šťastie je v hlave

Máte pocit, že sa vám všetko rúca a v ničom sa vám nedarí? Je to len o nastavení vašej mysle. Čím viac na nešťastie myslíte, tým viac o vás zakopáva. Preto si ho nepripúšťajte do svojho vnútra. Skúste sa inšpirovať ľuďmi, ktorí sa nenarodili pod šťastnou hviezdou a aj napriek nepriazni osudu sú spokojní. Svoj deficit otočili vo svoj prospech, sú úspešní a tešia sa zo života. Dôkazom je aj príbeh Nica Vujicica, ktorý sa narodil s tetra–amelióvým syndrómom, nezvyčajnou poruchou, ktorá je príznačná absenciou všetkých štyroch končatín. Napriek tomu má dva vysokoškolské tituly, dve firmy, manželku, dieťa a cestuje po svete aby motivoval ľudí.  

Vylúčte negatívnych ľudí

Neslúžte svojim kamarátom len ako bútľavá vŕba. Nie je vôbec príjemné neustále počúvať náreky frflošov. Pre svoju vlastnú psychickú bezpečnosť sa vzdiaľte od ľudí, ktorí sa s vami stretávajú len preto, aby sa vyrozprávali, že ich nikto nepodporuje, koľko majú problémov či poohovárali priateľov aj nepriateľov. Títo ľudia vás zahlcujú negativizmom až-až. Vaša myseľ nemôže slúžiť ako kontajner.

Vzťah so sebou samým

Na to, aby ste mali radi ľudí a život, musíte mať v prvom rade radi sami seba. Chyby a nedostatky majú všetci. Ale je dôležité na nich pracovať a eliminovať ich. Pokiaľ ste to ešte neurobili, začnite myslieť na svoje úspechy. Doprajte si vnútornú pochvalu a buďte pyšní na veci, ktoré ste v živote dokázali. Nevybudovali ste úspešnú firmu? Nevadí! Mať krásnu a milujúcu rodinu je ten najväčší úspech.

Relaxujte a trávte čas v prírode

Kde inde si môže človek dobiť energiu ako v prírode? Lesy, lúky či hory vás doplnia šťastím a pozitivizmom. Nezavrhujte ani čas trávený osamote. Môže to znieť dosť „outsidersky“, ale práve v pokoji dokážete premýšľať nad dôležitými rozhodnutiami či oddychovať. Nezabudnite na pravidelný relax, napríklad vo wellnesse či na masážach.

Neberte si veci osobne

Určite vás už v živote aspoň raz niekto sklamal, urazil, skritizoval či ublížil. Neustále zaoberanie sa minulými hriechmi a krivdami vôbec nepomáha pri pozitívnom myslení. Ak sa k vám už aj niekto raz zle zachoval, skúste sa z tohoto podrazu poučiť do budúcnosti. Takýto ľudia si vôbec nezaslúžia miesto vo vašej mysli. Preto ich odtiaľ rýchlo vypracte. Skutočným „pánom“ ste až vtedy, ak sa vám podarí vymazať ich z hlavy.

Naučte sa hovoriť NIE

Môžete sa snažiť byť empatickí, milí, vždy nápomocní a obetaví, no niekomu sa aj tak nezavďačíte. Jasne si určite svoje priority a keď raz niečo robiť nechcete, tak to nerobte. Nemáte čas alebo je vám nejaká činnosť proti srsti? Nebojte sa povedať „NIE“! Práve touto odpoveďou dávate najavo, že máte svoj život a stojíte si za svojimi hodnotami. Každý má predsa právo rozhodnúť sa. Nikto vás nemôže považovať za zlého, za to, že mu odmietnete pomáhať. Je to len na vás!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokNákupná horúčka Black Friday: Prečo tento názov?
Ďalší článokDávne tajomstvo a mŕtvola ukrytá v cudzom hrobe!
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.