Ako si nevyrobiť hanbu na plese? Toto nikdy nerobte!

na plese
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Chystáte sa aj vy tento rok využiť plesovú sezónu? Krásne šaty, čierne obleky, rafinované doplnky a topánky však nestačia. Mali by ste si posvietiť aj na plesovú etiketu. Ako sa správať na plese, aby ste si nevyrobili faux pas?

Prinášame vám 10 dôležitých rád, ako sa nestrápniť na plese:

  1. Na ples sa chodí väčšinou v pároch. Pokiaľ však ide o menej formálne zábavy, môžete prísť aj „single“. Na rôznych fašiangových zábavách sa totiž tancuje aj v skupinkách alebo aj jednotlivo.
  2. Prvý tanec by mali partneri tancovať spolu. Počas plesu si, samozrejme, môžu zatancovať aj s inými. No nemalo by sa stať, že partnerka bude sedieť sklesnuto pri stole, zatiaľ čo jej partner bude veselo krepčiť na parkete s inou.
  3. Dámska kabelka by mala byť čo najmenšia, priam miniatúrna. Dámy, zabudnite na veľké brašne, ktoré bežne nosíte do práce.
  4. Ak prichádzate k stolu, kde už sedí nejaká spoločnosť, tak by ste sa mali predstaviť (pokiaľ sa ešte nepoznáte). Nasleduje podanie rúk, ktoré by malo vyzerať nasledovne. Najprv podáva ruku dáma dáme, potom dáma mužovi a napokon si podávajú ruky muži.
  5. Muž by sa mal za stôl posadiť tak, aby mal ženu po svojej pravici.
  6. Počas jedla by ste sa nemali opierať lakťami o stôl. Dámy by mali sedieť iba na tretine stoličky tak, aby boli vzpriamené.
  7. Pri stolovaní musíte myslieť aj na to, ako správne držať pohár. Aby sme nezašpinili pohár odtlačkami prstov a neotepľovali víno, držíme ho vždy iba za stopku.
  8. Nikoho nesmiete uvádzať do trápnej situácie. Mali by ste spraviť všetko preto, aby sa ľudia na plese cítili komfortne.
  9. Tiež by ste nemali s jedlom pochodovať a zároveň ho konzumovať. Odhaľte správnu mieru a naložte si na tanier len to, čo naozaj zjete. A vyhnite sa netaktnému ohlodávaniu rezňa napichnutého na vidličke.
  10. Pokiaľ si na plese vyrobíte trapas a oblejete sa červeným vínom, mali by ste sa pokúsiť škvrnu ihneď odstrániť. Ak je však väčších rozmerov, z plesu by ste mali nenápadne odcupitať domov. V žiadnom prípade sa nevracajte späť na tanečný parket.
Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokBozk ako najlepšia terapia: Posilní imunitu a zredukuje úzkosť
Ďalší článokRichard Jewell: Nový film od Clinta Eastwooda. Vrah či hrdina?
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.