Bolí vás celé telo? Poradíme vám, čo vám pomôže

bolí telo
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Zima bola naozaj dlhá a keď už mala prísť jar, objavilo sa leto. Na takéto skoky v počasí sme si v posledných rokoch zvykli. Náš organizmus ale pocítil zmeny a ak ste v poslednom období zaznamenali, že ste viac unavené, ako predtým a bolí vás celé telo, poradíme vám, čo robiť, aby vás už nebolelo celé telo a cítili ste sa úplne fit.

Vyskúšajte termoterapiu

Ak ste počas zimy nemali čas skočiť do kúpeľov, zajednajte si pobyt práve teraz ešte pred príchodom letných mesiacov. Na unavené svaly vám jednoznačne odporúčame vyskúšať termoterapiu. Základom týchto terapií sú rašelinové, bahenné a parafínové zábaly. Pravidelným chodením na takéto zábaly sa vaše unavené svalstvo uvoľní, zregeneruje a navyše sa vám upraví aj pleť. Už nikdy viac vás nebudú trápiť žiadne hnisajúce vyrážky!

Oddýchnite si na kúpeľnom pobyte

Termoterapiu majú v ponuke procedúr aj viaceré kúpele na Slovensku, preto ak si túžite dopriať termoterapiu a iné procedúry na uvoľnenie svalstva, jednoznačne si rezervujte kúpeľný pobyt čo najskôr. Víkendové pobyty, relax pobyty, rodinné pobyty. Vyberte si ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať.

Zabudnite na technológie

Príde vám to zvláštne, že práve teraz, keď vás bolí celé telo, máte sa vzdať všetkých technológií ako mobilu, počítača, notebooku, tabletu? Ak si na pár dní oddýchnete od týchto technológií, ktoré vás, či chcete, či nie, ovplyvňujú, vaše telo sa zregeneruje, oddýchne si a vy prídete na iné myšlienky. Technológie nás v súčasnosti ovplyvňujú až príliš. Sme na nich doslova závislí. Skúste si dať na pár dní takýto „detox“ a uvidíte, že sa budete cítiť lepšie a energia sa vám opäť vráti.

 

Krémy z arniky a kostihoja

Ak máte unavené svalstvo po fyzickej záťaži, vyskúšajte masť, krém alebo gél z arniky horskej a kostihoja lekárskeho. Zabraňujú tvorbe modrín, majú antibakteriálne a protizápalové vlastnosti, pomáhajú pri opuchoch a regenerujú unavené svalstvo.

Ak rady cvičíte s činkami a máte doma viacero činkových setov, krémy z týchto byliniek by ste mali mať jednoznačne doma.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokAké aktivity vymýšľať deťom počas voľných víkendov?
Ďalší článokSúťaž ukončená: Kto vyhral knihu Ostrov kamélií od spisovateľky Tabey Bachovej
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.