Aké aktivity vymýšľať deťom počas voľných víkendov?

aktivity
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Aj vy ste sa už nemohli dočkať krásnych teplých dní? Zima nám tento rok dala zabrať a jari a leta sme sa už nemohli dočkať. Teraz, keď tu máme pekné počasie, nevieme, akým aktivitám sa venovať a akými aktivitami zabaviť večne nudiace sa deti. Ak neviete aký program vymyslieť svojim potomkom a sebe na voľný víkend, my vám poradíme.

Choďte na piknik na opekačku do prírody

Deti milujú bláznivé nápady a medzi bláznivé, ale zato veľmi dobré nápady by sme pokojne mohli zaradiť aj opekačky v prírode a pikniky. Vezmite deti na piknik do prírody – najlepšie na miesto, ktoré nie je ďaleko od vášho domova. Vezmite deky, teplý čaj, chutné maškrty a vychutnávajte si prítomnosti všetkých rodinných príslušníkov.

Skúste takéto pikniky/ opekačky v prírode organizovať pravidelne. Budú to chvíle, ktoré budú patriť len vám! Deťom vezmite loptu, rozprávkové knižky, alebo aj kvalitné ďalekohľady, pomocou ktorých budú môcť pozorovať vzdialenejšie objekty.

Bicyklujte

Ak hlásia na víkend pekné počasie a nechce sa vám ísť na piknik a opekačku do prírody, vytiahnite bicykle a urobte si menšiu cyklotúru. Cyklistika sa v posledných rokoch stáva populárnejšia vďaka cyklistovi Petrovi Saganovi, ktorý cyklistiku u nás zviditeľnil.

Bicyklujte aj s tými najmenšími deťmi. Odporúčame vám začínať na menej frekventovaných úsekoch. Bude to bezpečnejšie najmä pre vaše najmenšie deti. Zabezpečte im kvalitný bicykel, chrániče na ruky a na nohy a samozrejme aj cyklistickú prilbu.

Vy si nezabúdajte obúvať dámske tenisky s kvalitnou hrubšou podrážkou.

Keď sa pokazí počasie

Počasie žiaľ neovplyvníme a vysvetliť deťom, že cez víkend nemôžete ísť do ZOO, na obľúbenú turistiku a venovať sa outdoorovým športovým aktivitám, je niekedy veľmi ťažké. Majte však pripravenú alternatívu už v predstihu, aby ste na poslednú chvíľu nemuseli meniť plány a kaziť deťom radosť.

Keď sa pokazí počasie, vytiahnite zo skrine nové detské mikroskopy, ktoré si vaše deti vyžiadali pod stromček; vytiahnite obľúbenú spoločenskú hru vašich detí, prečítajte si rozprávkové knihy, vytvorte si bunker a bláznite sa spolu. Aktivít, ktoré môžete vykonávať v interiéri vášho domova, je mnoho. Treba len zapojiť fantáziu. Samy veľmi dobre viete, čo vaše deti baví a čo naopak nie.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokHistorická romanca Krásna dedička
Ďalší článokBolí vás celé telo? Poradíme vám, čo vám pomôže
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.