Ako zabezpečiť domácnosť pred odchodom na dovolenku

domácnosť
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Aj keď je leto ešte na míle vzdialené, mnohé z nás už uvažujeme nad tým, kam by sme tento rok išli na dovolenku. Oddýchnuť si tak od práce a od všetkých povinností, ktoré sa na nás valia z každej strany.

Nájsť destináciu, ktorá sa vám zapáči, nie je vôbec ťažké. Stačí si len porovnať ponuky cestovných kancelárii, vybrať hotel, zaplatiť a je to.

Viete však, že keď odchádzate, mali by ste si zabezpečiť svoju domácnosť? Určite by vás nepotešilo, keby ste po návrate z dovolenky zbadali, že máte vylomené vchodové dvere a že vám zmizol váš majetok.

Je úplne jedno, či to budú svietiace puzzle alebo nový kávovar, svoju domácnosť zabezpečte tak, aby ste po návrate prišli do tej istej domácnosti, ktorú ste pred pár dňami načas opustili.

Zo záhrady všetko preč

Kosili ste tesne pred odcestovaním trávu a kosačku ste neschovali? Na terasovej dlažbe máte položený záhradný gril? Všetko dajte preč. Práve takéto veci môžu lákať zlodejov práve k vám. Čo viete, možno si niekto z vášho okolia brúsi zuby práve na vašu prekrásnu záhradnú hojdačku. Ešte kým je čas, a nebalíte batožinu do kufra auta alebo ju nechystáte k dverám, poschovávajte si všetko, čo by mohlo dráždiť zlodejov. Pokojne si tak budete môcť užiť dovolenku pri mori bez toho, aby ste premýšľali nad tým a volali svojim známym, aby skontrolovali, či vám niečo nezmizlo.

Žiadne statusy na sociálnych sieťach

Je pochopiteľné, že sa chcete dovolenkou pri mori pochváliť na sociálnej sieti. V žiadnom prípade však nevypisujte statusy týkajúce sa toho, že cestujete preč. I keď cestujete na dovolenku do Egypta, v ktorom ste ešte neboli a veľmi to túžite oznámiť svojim priateľom na sociálnej sieti, nerobte to. Uvedomte si, že vlastne upozorňujete všetkých, že budete preč a že byt alebo dom nechávate opustený. Je to ako keby ste nechali dokorán otvorené dvere do vášho príbytku.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokS čím sa ženy nebudú vedieť nikdy vyrovnať
Ďalší článokSezóna grilovačiek začína. Ako sa na ňu pripraviť?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.