Sezóna grilovačiek začína. Ako sa na ňu pripraviť?

grilovačka
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Prichádzajúca jar mnohým z nás zlepšuje náladu. Už tu nebudú dlhé zimné večery, počas ktorých sme si nemohli dovoliť absolútne nič. Prichádza obdobie, ktoré je zaťažkávajúcou skúškou najmä pre alergikov.

Keď sa na to pozrieme z iného uhla pohľadu, toto obdobie je charakteristické kvitnutím stromov, všadeprítomnou zeleňou, a najmä krajším slnečnejším počasím.

Prirodzene preto uvažujeme nad tým, že si svoje odložené grily vytiahneme a spravíme si príjemné pohodlie pri grilovaní. Chce to však pripraviť nielen gril, ale aj priestor, kde budete sedieť a konzumovať pripravené pochutiny. Pripravte si preto sťahovacie pásy, pomocou ktorých presuniete ťažší nábytok na pôvodné miesto na terase.

Čistenie nábytku a pomôcok na grilovanie

V žiadnom prípade nezačnite grilovať skôr, ako budete mať poumývané miesto na sedenie, stôl a pomôcky na grilovanie. Stôl a sedenie poutierajte namokro, nakoľko už začína obdobie kvitnutia stromov, čím sa v okolí hromadí veľké množstvo peľu. Ak okrem drevených lavíc vykladáte aj záhradné hojdačky, látku dôkladne očistite od nečistôt, ktoré sa počas zimy na ne usadili. Určite by ste neboli radi, keby ste si sadli na veľmi zaprášenú hojdačku, z ktorej by sa okolo vás víril kúdol prachu a vám by sa z toho kýchalo.

Všetko po ruke

Aká by to bola grilovačka, keby ste nemali všetko vopred nachystané. Kliešte, čistá mriežka, tanieriky, príbory, chlebík, špekáčiky, koreniny a iné potrebné veci, bez ktorých by sme si grilovanie nevedeli predstaviť. Mali by ste ich mať nachystané ešte predtým, ako príde návšteva. Je pochopiteľné, že sa čosi podarí zabudnúť alebo sa niečo minie a bude potrebné doplniť zásoby. Snažte sa ale mať všetko pri sebe. Ušetríte si čas, a najmä nervy. Veď komu by sa chcelo behať napríklad po komplet celé krbové náradie, ktoré vám bude užitočné aj pri grilovačke, ak vám krb dodáva potrebné teplo v podvečerných hodinách?

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokAko zabezpečiť domácnosť pred odchodom na dovolenku
Ďalší článokAko stráviť víkendové popoludnia vo dvojici
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.