Ako si vybrať novú sedaciu súpravu?

sedacia súprava
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Pri zariaďovaní obývacej izby sa odporúča vyberať ako prvú sedaciu súpravu. Práve jej by sme mali prispôsobovať vybavenie celej obývačky, najmä však doplnky. Ak vám ale stará sedacia súprava doslúžila a potrebujete novú sedaciu súpravu, ako si ju vyberať, aby vám vydržala čo najdlhšie?

Výroba na mieru sa vždy oplatí

Ak máte netypické rozmery obývacej izby a zatiaľ sa vám žiadna sedačka z komerčne známych obchodov s nábytkom nepozdáva, odporúča sa výroba na mieru. Sedacie súpravy na mieru nebude mať nikto iný. Vaša nová sedacia súprava bude jedinečná, bude originál.

Veľkosť

Pri výbere novej sedacej súpravy rozhoduje predovšetkým veľkosť. Ak sa vám predsa len nechce dávať vyrobiť sedačku na mieru, premerajte si priestor, v ktorom bola umiestnená predchádzajúca sedačka a premerajte si aj nové sedačky, aby ste zistili, či vám vlastne niektorá z týchto nových sedačiek vojde do daného priestoru. Veľkosť miestnosti a priestoru, v ktorom bude sedačka umiestnená, musíte vedieť aj vtedy, keď prídete do predajne s vystavenými sedacími súpravami.

Farebné prevedenie sedacej súpravy

Okrem veľkosti je dôležité zohľadňovať farebné prevedenie novej sedacej súpravy. Ak plánujete miestnosť nanovo zariaďovať, farebné prevedenie sedacej súpravy si môžete vybrať ľubovoľné. Ak ale plánujete kupovať novú sedačku už do zariadeného priestoru, farebné prevedenie je potrebné prispôsobovať dekoráciám v miestnosti – závesom, kobercom, tapetám, ale aj soškám a vázam. V miestnosti by mali byť použité maximálne tri farby.

Ak ale chcete kvalitnú sedačku, ktorú ľahko skombinujete, odporúčame vám uprednostňovať neutrálne odtiene, ako tmavosivú, svetlosivú, čiernu, hnedú, béžovú, ale aj smotanovú a slonovinovú.

Materiál

Nezabúdajte zohľadňovať aj materiál. Najkvalitnejším materiálom je koža. Tá však každému nevyhovuje. Výhodou je však jej ľahká údržba, kedy stačí špinu len utrieť a žiaden fľak na sedačke vám nehrozí. Medzi cenovo prijateľné materiály patrí predovšetkým žinilka, mikroplyš, žakar a mikrovlákno.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokSte spokojné so svojou postavou? Vypočítajte si svoj index telesnej hmotnosti
Ďalší článokÚspešná slovenská spisovateľka Hana Zelinová a jej Kvet hrôzy
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.