Ako si spríjemniť materskú dovolenku?

materská dovolenka
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Kto si myslí, že materská dovolenka je nejaká dovolenka, tak sa veľmi mýli. Mamičky, ktoré sú so svojimi deťmi na materskej dovolenke, už dlhšiu dobu nevideli žiadne šminky, nepoznajú poriadok v domácnosti a nemajú čas chodiť s kamarátkami do kaviarní. Ak sa ale nechcete počas tohto obdobia úplne zblázniť, poradíme si, ako si ho spríjemniť.

Doprajte si pobyt v peknom prostredí

S príliš maličkým bábätkom nechodievajte na niekoľkodňové dovolenky, ale akonáhle dieťatko podrastie, choďte s partnerom a aj so staršími deťmi na dovolenku. Rodinné pobyty sú výrazne lacnejšie, takže sa nemusíte báť, že by to vážne ohrozilo váš už dosť okresaný rodinný rozpočet. Vám to pomôže už len kvôli tomu, že o stravu, pranie a žehlenie sa starať nemusíte. Necháte sa hýčkať a budete si vychutnávať spoločne strávené chvíle ako rodina.

Ihriská a plaváreň

Pravidelné prechádzky si spríjemnite tým, že zavoláte svojim kamarátkam, ktoré sa k vám pridajú. Môžete si vychutnať čerstvý vzduch a prechádzku, ale zároveň sa aj budete môcť socializovať. S malými bábätkami rozhodne chodievajte plávať. Kurzy plávania s deťmi sú pre mamičky na materskej príjemným spestrením a nepomáhajú len jej dostať sa medzi ďalšie mamičky a podeliť sa o skúsenosti, ale sú dobré najmä pre bábätká.

Venujte sa svojmu hobby

Rady pletiete, varíte, pečiete torty, poprípade vyrábate rôzne hand made výrobky? Ak zrovna vaše dieťatko spí, doprajte si chvíľku len pre seba a vaše hobby. Možno sa vám to bude zdať nemožné, ale verte, čas na hobby si vždy nájdete. Nezabúdajte, že na drobčeka nie ste sama. Postrážiť vám ho môže vaša mama, otec alebo dobrá priateľka, ktorej dôverujete a nebojíte sa jej nechať váš poklad. Každej mamičke raz za čas pomôže takýto relax. Aj vyložené nohy alebo skladanie drevených puzzle vám pomôže sa zregenerovať a načerpať novú energiu, ktorú pri malých huncútoch určite budete potrebovať.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokDoplnky, ktoré skrášlia aj vašu domácnosť
Ďalší článokČistenie a vetranie kúpeľne neberte na ľahkú váhu
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.