Čistenie a vetranie kúpeľne neberte na ľahkú váhu

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Pleseň, nadmerná vlhkosť – aj takéto nepríjemnosti vás môžu ohrozovať, ak zanedbáte čistenie kúpeľne. Väčšina gazdiniek berie umývanie kúpeľne a toalety na ľahkú váhu, pričom si ale vôbec neuvedomujú, že práve na tomto mieste sa hromadí najviac baktérií a že na jej čistenie si musia vyhradiť podstatne viac času ako doteraz.

V prvom rade dávame do pozornosť, že umývanie kúpeľne neodkladajte len na sobotu, ale upratujte ju priebežne. V opačnom prípade budete musieť kupovať kvalitné škárovacie hmoty častejšie, ako ste predpokladali.

Vetranie

Ak v kúpeľni nemáte okno a spoliehate sa iba na ventilátor, odporúčame vám zapínať ho zakaždým, keď sa sprchujete/ kúpete. Nechávajte ho zapnutý, až kým nezmizne všetka para z kúpeľne. Keby nezapínate ventilátor a vlhkosť bude ostávať v kúpeľni, darmo si budete kupovať tie najlepšie prípravky proti plesniam. V tomto prípade vám nepomôže vôbec nič. Plesne sa môžu objaviť v tesnej blízkosti dvierok vášho sprchového kúta, poprípade na obkladačkách pri vani.

Čistenie

Pri čistení kúpeľne sa sústreďujte najmä na tie miesta, ktoré nie sú viditeľné, čiže za toaletou, za vaňou, za umývadlom a v okolí vodovodnej batérie. Používajte len kvalitné prípravky z drogérie, poprípade si doma vyrobte prípravok, ktorý vám pomôže odstrániť všetku špinu. Odporúčame octovú vodu. Pomôcť vám môže aj užitočná sóda bikarbóna.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokAko si spríjemniť materskú dovolenku?
Ďalší článokStrom, ktorý sa kŕmi klamstvami
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.