Jednoduché riešenia častých porúch práčok, ktoré zvládnete aj vy

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Tak ako každý spotrebič aj práčky majú tendenciu sa časom kaziť. Niekto povie, že častejšie ako kedysi, niekto naopak tvrdí (a bude to zrejme bližšie k realite), že moderné práčky sú oveľa spoľahlivejšie ako tie staršie.

Voda neodteká? A má kadiaľ?

Každopádne, porucha sa občas stane, tomu sa úplne nevyhnete ani pri najmodernejších modeloch. Veľakrát sú však riešenia úplne jednoduché a zvládnuť sa dajú aj bez pomoci v podobe opravára, či návštevy servisu. Na niektoré z takýchto jednoduchých riešení niektorých častých závad sa teraz pozrieme.

Začnime neodtekaním vody. Skontroluje najskôr, či nie je upchatá odpadová hadica a v prípade potreby ju vyčistite. Ak nemáte práčku, ktorá by mala odtokový filter a vypúšťacie čerpadlo v neprístupnej časti, skontroluje aj tieto dve súčiastky. Filter vyčistite a ak bude vaše čerpadlo do práčky Electrolux zaseknuté, bude to väčšinou taktiež problém jeho zanesenia rôznymi nečistotami.

Studená voda nemusí nutne znamenať nefunkčné ohrievacie teleso

Ďalším častým problémom je, že práčka nezohrieva vodu. To indikuje nejaký problém s ohrievacím telesom Electrolux. Nemusí však ísť hneď o pokazené ohrievacie teleso. Problém možno vyriešiť napríklad použitím menšieho množstva pracieho prostriedku. Vysoké množstvo totižto môže spôsobiť, že ohrievacie teleso bude „plávať“ v pene, čo mu znemožní zohrievať vodu. Takýto problém môže spôsobiť aj nános vodného kameňa, takže rozhodne vyskúšajte aj použite prostriedku na vodný kameň.

Na záver tu máme problém, keď práčka nežmýka. Často je to spôsobené preťažením práčky kvôli tomu, že veľké kusy bielizne vytvorili jeden veľký celok. Vtedy je potrebné bielizeň vytiahnuť a vložiť naspäť v menších dávkach. Rovnako ako pri neodtekaní vody, tento problém môže byť spôsobený aj upchatou odpadovou hadicou.

Zdroj obrázka:

Autor: Anatoliy Karlyuk / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokVraždiace monštrum s tvárou nevinného dievčatka je späť
Ďalší článokDve dovolenkové destinácie nielen pre milovníkov gréckej mytológie
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.