Dve dovolenkové destinácie nielen pre milovníkov gréckej mytológie

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Aj keď väčšina ľudí už má zrejme letnú dovolenku za sebou ak sa to netýka vás, stále je čas. Ak ste si ešte nevybrali, máme pre vás dve destinácie, ktoré ocenia nielen milovníci mora a nádherných pláží (ktoré si dosýta užijete ešte minimálne do polovice septembra), ale aj gréckej mytológie.

Navštívte miesto zrodenia Dia, či legendárny Minóov labyrint

Prvým našim odporúčaním je dovolenka na Kréte. Nádherné pláže sú tu samozrejmosťou, rovnako ako pulzujúca atmosféra miest a dedinky plné tradícií. Je to ostrov vhodný pre páry, rodiny s deťmi aj skupiny priateľov.

Kréta má významné postavenie v gréckej mytológii. Uvádza sa v nej ako miesto, kde sa narodil vládca olympských bohov, Zeus. Súčasťou Knósskeho paláca bol Minóov labyrint, ktorý dal postaviť kráľ Minós. V tomto labyrinte sa nachádzal bájny Minótauros.

Mimochodom, Minóov labyrint postavil Daidalos, ktorý neskôr so svojim synom, Ikarom, ušiel z Kréty pomocou vlastnoručne zostrojených krídel zložených z vtáčích pier zlepených voskom. Ide o zrejme najznámejšiu dvojicu gréckej mytológie.

Grécku atmosféru a mytológiu nájdete aj mimo Grécka

Druhým našim tipom je dovolenka na Cypre. Pláže na Cypre patria k tým najkrajším v Európe a množstvo z nich sa pýši modrou vlajkou. Grécky vplyv na históriu Cypru je nezmazateľný a tak na ostrove panuje atmosféra podobná tým, ktorú nájdete v Grécku.

Vplyv Grékov je vidieť aj na fakte, že Cyprus je taktiež dôležitým miestom v gréckej mytológii. Na pobreží pri meste Pafos sa z morskej peny zrodila grécka bohyňa krásy, Afrodita (jej meno doslova znamená „tá, ktorá povstala z morskej penny“).

V priebehu starovekej histórie bol preto Cyprus centrom kultového uctievania tejto gréckej bohyne. Zrejme najznámejším vyobrazením jej zrodenia je Botticeliho Zrodenie Venuše. Práve táto starorímska bohyňa bola stotožnená s jej gréckou „verziou“ Afroditou.

Zdroj obrázka:

Autor: Oleg_P / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokJednoduché riešenia častých porúch práčok, ktoré zvládnete aj vy
Ďalší článokObuv, ktorá vám nebude brániť v užívaní si zvyšku leta
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.