Objavuje sa vám v kúpeľni pleseň? V tomto zjavne robíte chybu!

pleseň
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Aj vás už dlhšiu dobu trápi pleseň v kúpeľni a na internete hľadáte nápady, ako ju odstrániť tak, aby sa vám v kúpeľni už neobjavila? Už nemusíte hľadať! Poradíme vám, ako s ňou bojovať a čo robiť, aby sa vám už v kúpeľni nikdy neobjavovala.

Pleseň je ťažký súper. Nezabúdajte na to!

Chyby, ktoré robíte pri odstraňovaní plesne:

Kúpeľňu nevetráte

Zakaždým, keď sa osprchujete alebo okúpete, vetrajte. V kúpeľni sa hromadí najviac pary a vlhkosti, preto je dôležité, aby ste pravidelne vetrali. Ak zanedbáte vetranie, časom sa vám v škárach medzi obkladačkami, ale i na stenách môže objaviť agresívna pleseň, ktorú keď nepodchytíte v počiatočnom štádiu, pravdepodobne sa vám nad ňou nepodarí zvíťaziť.

Utierate škáry a mokré obkladačky

Ak máte vaňu, ale namiesto kúpania sa radšej sprchujete, nevyhnete sa zaprskaniu obkladačiek a dlažby. Kúpte si kvalitnú švédsku utierku z mikrovlákna, ktorá má vynikajúce savé vlastnosti. Poutierajte ňou mokré obkladačky a hlavne sa zamerajte na škáry. V nich sa vie udržiavať voda a práve tam vzniká aj pleseň. Ak sa chcete pochváliť luxusnou kúpeľňou, čistite priestor medzi škárami, dôkladne ho utierajte a najmä – vyberajte si kvalitnú vodeodolnú škárovaciu hmotu.

Boj s plesňami rýchlo vzdáte

Odstrániť pleseň z kúpeľne je veľmi náročné. Kto to aspoň raz zažil, určite o tom veľmi dobre vie. Keď sa vám v kúpeľni objaví pleseň, nepočítajte s tým, že po pár dňoch úplne zmizne. Bude to zdĺhavý boj. Každý deň musíte aplikovať na postihnuté miesto prípravky proti plesniam. Kombinujte ich s čistým liehom, čajovníkovým olejom, sódou bikarbónou alebo klasickým octom. Skúšajte rôzne prípravky, ale hlavne, nevzdajte to.

Ak sa chcete vyhnúť plesniam, kúpeľňu pravidelne vetrajte, utierajte mokré obkladačky a zamerajte sa hlavne na škáry. Ak máte v pláne kúpeľňu rekonštruovať, nezabúdajte na hydroizoláciu tejto miestnosti.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokTip na seriál: Frasier Crane, počúvam vás…
Ďalší článokTip na knihu: Stromy rastú do neba od Ivony Gallovej
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.