Aké sú najčastejšie problémy ľudí bývajúcich v byte?

v byte

Tí z vás, ktorí bývate v byte, veľmi dobre viete, aké výhody, resp. nevýhody má. Ste síce v meste a nemusíte riešiť cestovanie prímestskou dopravou, nemáte ale vlastnú záhradku a počujete takmer všetko od susedov nad vami či vedľa vás. Aké sú ale najčastejšie problémy ľudí žijúcich v bytoch?

Neutíchajúci hluk od susedov

Kto býva na dome, netrápi ho hluk pochádzajúci od susedov na poschodí. Ľudia žijúci v bytoch sa dennodenne musia popasovať s nadmerným hlukom prichádzajúcim najčastejšie od susedov nad nimi. Niekedy nepomôže ani slovný dohovor a majitelia bytov sa musia naučiť žiť v hlučnejšom prostredí. Čiastočným riešením na danú situáciu môže byť zvuková izolácia podlahy proti hluku od kráčania. Nazýva sa kročajová izolácia a nejednej rodine žijúcej v bytovej jednotke pomohla vyriešiť problém s nadmerným hlukom spôsobeným najmä dupaním, búchaním a chodením. Spoľahnite sa na kročajovú izoláciu a uvidíte, že vás nadmerný hluk od susedov nebude viac trápiť.

Zlé akustické podmienky

Hladké plochy, minimum zariadenia, ale aj spôsob stavania nových bytových jednotiek nám vie spôsobiť problémy s priestorovou akustikou. Spozorujete to najmä vtedy, ak zvýšite hlasitosť pri sledovaní TV (spozorujete zlú zrozumiteľnosť dialógov) a počúvaní hudby. Ak bývate v paneláku, môžu vás potrápiť problémy so zlou akustikou. Vyriešením priestorovej akustiky dosiahnete príjemnú, pokojnejšiu atmosféru v byte.

Zatekajúci balkón

Slabá, resp. žiadna izolácia balkóna znehodnotí nielen steny panelákového domu, ale najmä vašu nehnuteľnosť. Vlhkosť, pleseň môže preniknúť s otvorených balkónových priestorov cez murivo až priamo do vašej nehnuteľnosti a spôsobiť vám silné alergie. Navyše vám môže znehodnotiť zariadenie izby, z ktorej sa prechádza priamo na balkón.

Ak nemáte izolovaný balkón, neodkladajte izoláciu balkóna na neskôr a čím skôr túto „rekonštrukciu“ zrealizujte.

Ak vás trápi niektorý z týchto problémov, urobte všetko pre to, aby ste riešenie tejto nevyhovujúcej situácie mohli realizovať čím skôr.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.