Aké sú najčastejšie problémy ľudí bývajúcich v byte?

v byte
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Tí z vás, ktorí bývate v byte, veľmi dobre viete, aké výhody, resp. nevýhody má. Ste síce v meste a nemusíte riešiť cestovanie prímestskou dopravou, nemáte ale vlastnú záhradku a počujete takmer všetko od susedov nad vami či vedľa vás. Aké sú ale najčastejšie problémy ľudí žijúcich v bytoch?

Neutíchajúci hluk od susedov

Kto býva na dome, netrápi ho hluk pochádzajúci od susedov na poschodí. Ľudia žijúci v bytoch sa dennodenne musia popasovať s nadmerným hlukom prichádzajúcim najčastejšie od susedov nad nimi. Niekedy nepomôže ani slovný dohovor a majitelia bytov sa musia naučiť žiť v hlučnejšom prostredí. Čiastočným riešením na danú situáciu môže byť zvuková izolácia podlahy proti hluku od kráčania. Nazýva sa kročajová izolácia a nejednej rodine žijúcej v bytovej jednotke pomohla vyriešiť problém s nadmerným hlukom spôsobeným najmä dupaním, búchaním a chodením. Spoľahnite sa na kročajovú izoláciu a uvidíte, že vás nadmerný hluk od susedov nebude viac trápiť.

Zlé akustické podmienky

Hladké plochy, minimum zariadenia, ale aj spôsob stavania nových bytových jednotiek nám vie spôsobiť problémy s priestorovou akustikou. Spozorujete to najmä vtedy, ak zvýšite hlasitosť pri sledovaní TV (spozorujete zlú zrozumiteľnosť dialógov) a počúvaní hudby. Ak bývate v paneláku, môžu vás potrápiť problémy so zlou akustikou. Vyriešením priestorovej akustiky dosiahnete príjemnú, pokojnejšiu atmosféru v byte.

Zatekajúci balkón

Slabá, resp. žiadna izolácia balkóna znehodnotí nielen steny panelákového domu, ale najmä vašu nehnuteľnosť. Vlhkosť, pleseň môže preniknúť s otvorených balkónových priestorov cez murivo až priamo do vašej nehnuteľnosti a spôsobiť vám silné alergie. Navyše vám môže znehodnotiť zariadenie izby, z ktorej sa prechádza priamo na balkón.

Ak nemáte izolovaný balkón, neodkladajte izoláciu balkóna na neskôr a čím skôr túto „rekonštrukciu“ zrealizujte.

Ak vás trápi niektorý z týchto problémov, urobte všetko pre to, aby ste riešenie tejto nevyhovujúcej situácie mohli realizovať čím skôr.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokAko sa pripraviť na pracovný pohovor?
Ďalší článokKoľko vás budú stáť školské potreby? Ako sú na tom iné krajiny?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.