3 typy žien vo vzťahu: Ženy, do ktorej skupiny patríte vy?

ženy
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Sú ženy, ktoré tolerujú, keď si chlap vyjde s kamarátmi a v rovnakom čase majú tiež svoje plány. Takéto ženy sú rady, keď si nájdu chvíľku pre seba a svoje záujmy. Potom sú ženy, ktoré svojim partnerom nedovolia ísť nikam. To sú ženy – „sekery“. Tento typ žien je vo vzťahu dominantnejší ako mužské pokolenie. A nakoniec sú ženy, ktoré síce tolerujú, že chlap niekam ide, ale chcú vedieť čo a ako. 

Každý súdi toho druhého bez ohľadu na to, aby vedel aký je ten človek a čo prežíva. Je ťažko radiť a chápať druhých, ak nie ste v podobnej alebo rovnakej situácii. Partnerka, ktorá je rada, že jej polovička si urobila svoj program nepochopí tú, ktorá chce vedieť všetky informácie o partnerovom voľnom čase. Rovnako ani opačne. Každý človek je iný a každý vníma rôzne veci inak. Nie je vhodné odcudzovať hneď niekoho len preto, že má iný názor a iný pohľad na vec.

Tolerantné ženy

Žena, ktorá nechá muža ísť s kamarátmi a nestará sa veľmi o to čo robí, dokonca si sama nájde čas pre svoje záujmy, je vraj šťastnejšia a jej vzťah je pevnejší. Samozrejme, vie to posúdiť len tá, ktorá sa v danej situácii nachádza. Partneri sa v takomto vzťahu radi vracajú k sebe, radi trávia čas spolu, ale aj osobitne.

Ženy – kontrolórky

Často sú odsudzované ženy, ktoré chcú vedieť kam ide ich partner, s kým, ako dlho tam bude a koľko vypije. Je pravda, že sú to otravné otázky, ktoré môžu spôsobiť veľa problémov. Tento typ žien potrebuje mať veci pod kontrolou. Možno je problémom to, že žena má pocit, že chlap chodí von s kamarátmi častejšie ako ona so svojimi priateľkami.

Partnerka nemusí veriť svojmu partnerovi kvôli tomu, že vie aký je a v minulosti urobil niečo zlé. Problémom môže byť aj vplyv kamarátov alebo agresívne správanie po vypití väčšieho množstva alkoholu. Mnohé ženy si môžu myslieť, že ich parteri odsúvajú na druhú koľaj, a že už nie sú pre nich stredobodom pozornosti. Tieto ťažkosti vo vzťahu sa dajú riešiť tak, že aj keď chlap niekam ide, môžete sa dohodnúť, aby vám aspoň dvakrát zavolal.

Nájdite si činnosť, ktorá vám pomôže myslieť na iné veci. Zoberte si príklad z prvého typu žien a choďte von aj vy. Keď budete s priateľmi v rovnakom čase ako váš partner, nebude mať potrebu častej kontroly a budete spokojnejšie vy aj on.

Ženy – „sekery“

Za úplne sekery a dominantné ženy sú považované tie, ktoré svojho partnera vôbec nikam nepustia. Chlapi sú v takých vzťahoch pod papučou a ich priatelia (ak nejakých majú) sa im vysmievajú. Tieto ženy chcú, aby ich partner trávil všetok čas s nimi, pričom ony si zájdu  aj na kávu s priateľkami. V takomto vzťahu je veľká nerovnováha. Ak vám to partner toleruje, že mu zakazujete niekam ísť, verte, nebude to tak vždy. Raz mu prasknú nervy a povie vám pár škaredých slov.

Možno sa bojíte, že si niekoho nájde, že sa pozrie na inú. Vyzerá to, akoby ste neverili svojmu partnerovi, no mnohé z vás neveria sebe a to je  ten problém, prečo ho nepúšťate. Bojíte sa, že by urobil niečo, čoho ste schopné samy. Skúste tráviť viac času spoločne najprv v kruhu priateľov. Dovoľte mu ísť von aj s kamarátmi, hlavne vtedy, keď vy trávite čas so svojimi priateľkami.

Nezabúdajte, že partnera vo vzťahu nemôžete ovládať. Občas sa musíte prispôsobiť vy, inokedy zasa on vám. Zákazy, príkazy, nadmerná kontrola váš vzťah neudrží stále živý.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokKristonovej intímny telocvik: Zdravie pre každú ženu
Ďalší článokNajväčšie slabosti žien: Akým mužom nevieme odolať?
Som tichý pozorovateľ, ktorý si rád všíma svoje okolie. Rada pozerám filmy, seriály a počúvam hudbu. Milujem čokoládu a svetlá nočného mesta.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.