Prečo si vás nechce vziať a založiť rodinu?

vziať, svadba, deti, muž, nechce si vas vziať
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Čoraz častejšie sa stretávame s pármi, ktoré považujú manželský zväzok za prežitok. A obzvlášť s mužmi. Ani vy netušíte, prečo po 5 ročnom vzťahu ešte nevytasil zásnubný prsteň a nezačal sám hovoriť o plánovaní dieťaťa? Prečo niektorí chlapi utekajú pred takým vážnym krokom ako sú deti a svadba?

Ani po niekoľkonásobnom naznačovaní a dohováraní si vás nechce vziať? Potom prevezmite iniciatívu vy!

  1. Bojí sa zodpovednosti

Jednou z vecí, ktorú ženy na mužoch majú rady je rozhodnosť. A práve tá chýba chlapom, ktorí ešte nedozreli a stále lietajú vo svojich „bezstarostných“ rokoch. Niekedy sa, bohužiaľ, tieto roky posunú do veku 35+, v horších prípadoch 50+. Lenže vašu stratenú mladosť už nikdy nedobehnete! Vo vyššom veku to nebude s deťmi také jednoduché, lepšie povedané, možno už deti nikdy mať nestihnete. A toto naozaj chcete dopustiť? Budete čakať, až kým bude naozaj neskoro?

  1. Takto mu to vyhovuje

Pokiaľ už bývate v spoločnej domácnosti a do svadby sa veľmi nehrnie, zrejme mu to takto vyhovuje. Žiaľbohu, na svete je veľmi veľa pohodlných mužov, ktorí využívajú to, že majú doma opraté, ožehlené, navarené, upratané a že im niekto pomôže ťahať nájomné. Jednoducho „full servis“, na ktorý si zvykli doma v „mama hoteli“. Na tieto veci „papier“ nepotrebujú, a ani deti. Ak to takto vyhovuje jemu, stavíme sa, že vám určite nie.

  1. Ešte nie je pripravený

Už ste to počuli asi sto krát. Najprv, keď mal dvadsaťšesť: „Ešte nie som pripravený, veď mám predsa čas.“  Keď mal dvadsaťosem: „Ešte chcem precestovať pol zemegule, až potom budú deti.“  V tridsiatich mu povedzte, že VY ste pripravená odísť, lebo čakať nebudete večne. Kašlite na vynútené ultimáta, ktoré vyznejú len pod vašu úroveň. Keby chcel s vami ostať a miloval by vás, už by sa činil. Prečo by ste ho mali prosiť o deti a svadbu? Je to predsa úplne prirodzené…

  1. Neklape vám to

Ak to u vás doma vyzerá ako v talianskej domácnosti a hádate sa pre každú maličkosť, problém bude aj v tom. Nie je si tým vzťahom istý. Ale nikto si nie je nikdy istý na sto percent. A pokiaľ sa cítite vo vzťahu napäto a nie príliš šťastne, upracte si priority a zvážte, čo bude pre oboch najlepšie. Možno aj vy pochopíte, že ostávať v nefungujúcom vzťahu nie je veľmi dobré riešenie. Takéto spolužitie nezachráni ani svadba a ani dieťa!

  1. Nemiluje vás

Pokiaľ sa naozaj iba vyhovára, posúva dôležité rozhovory o deťoch a rodine, tak vám ani nestojí za to, aby ste pri ňom ostali čo i len sekundu. Zbaľte sa a odíďte! Keby vás skutočne miloval, nečakal by niekoľko rokov na to, aby vás požiadal o ruku. Pokiaľ to muž neurobí do 5 rokov, neurobí to nikdy. Radšej zalovte v iných vodách, kým je ešte čas!

Život je len jeden, nenechajte si ho pokaziť čakaním na vlastné šťastie!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokPerfektný Fitness diár na rok 2018
Ďalší článokKatarína Gillerová a jej Kroky v daždi
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.