Prečo si vás nechce vziať a založiť rodinu?

vziať, svadba, deti, muž, nechce si vas vziať

Čoraz častejšie sa stretávame s pármi, ktoré považujú manželský zväzok za prežitok. A obzvlášť s mužmi. Ani vy netušíte, prečo po 5 ročnom vzťahu ešte nevytasil zásnubný prsteň a nezačal sám hovoriť o plánovaní dieťaťa? Prečo niektorí chlapi utekajú pred takým vážnym krokom ako sú deti a svadba?

Ani po niekoľkonásobnom naznačovaní a dohováraní si vás nechce vziať? Potom prevezmite iniciatívu vy!

  1. Bojí sa zodpovednosti

Jednou z vecí, ktorú ženy na mužoch majú rady je rozhodnosť. A práve tá chýba chlapom, ktorí ešte nedozreli a stále lietajú vo svojich „bezstarostných“ rokoch. Niekedy sa, bohužiaľ, tieto roky posunú do veku 35+, v horších prípadoch 50+. Lenže vašu stratenú mladosť už nikdy nedobehnete! Vo vyššom veku to nebude s deťmi také jednoduché, lepšie povedané, možno už deti nikdy mať nestihnete. A toto naozaj chcete dopustiť? Budete čakať, až kým bude naozaj neskoro?

  1. Takto mu to vyhovuje

Pokiaľ už bývate v spoločnej domácnosti a do svadby sa veľmi nehrnie, zrejme mu to takto vyhovuje. Žiaľbohu, na svete je veľmi veľa pohodlných mužov, ktorí využívajú to, že majú doma opraté, ožehlené, navarené, upratané a že im niekto pomôže ťahať nájomné. Jednoducho „full servis“, na ktorý si zvykli doma v „mama hoteli“. Na tieto veci „papier“ nepotrebujú, a ani deti. Ak to takto vyhovuje jemu, stavíme sa, že vám určite nie.

  1. Ešte nie je pripravený

Už ste to počuli asi sto krát. Najprv, keď mal dvadsaťšesť: „Ešte nie som pripravený, veď mám predsa čas.“  Keď mal dvadsaťosem: „Ešte chcem precestovať pol zemegule, až potom budú deti.“  V tridsiatich mu povedzte, že VY ste pripravená odísť, lebo čakať nebudete večne. Kašlite na vynútené ultimáta, ktoré vyznejú len pod vašu úroveň. Keby chcel s vami ostať a miloval by vás, už by sa činil. Prečo by ste ho mali prosiť o deti a svadbu? Je to predsa úplne prirodzené…

  1. Neklape vám to

Ak to u vás doma vyzerá ako v talianskej domácnosti a hádate sa pre každú maličkosť, problém bude aj v tom. Nie je si tým vzťahom istý. Ale nikto si nie je nikdy istý na sto percent. A pokiaľ sa cítite vo vzťahu napäto a nie príliš šťastne, upracte si priority a zvážte, čo bude pre oboch najlepšie. Možno aj vy pochopíte, že ostávať v nefungujúcom vzťahu nie je veľmi dobré riešenie. Takéto spolužitie nezachráni ani svadba a ani dieťa!

  1. Nemiluje vás

Pokiaľ sa naozaj iba vyhovára, posúva dôležité rozhovory o deťoch a rodine, tak vám ani nestojí za to, aby ste pri ňom ostali čo i len sekundu. Zbaľte sa a odíďte! Keby vás skutočne miloval, nečakal by niekoľko rokov na to, aby vás požiadal o ruku. Pokiaľ to muž neurobí do 5 rokov, neurobí to nikdy. Radšej zalovte v iných vodách, kým je ešte čas!

Život je len jeden, nenechajte si ho pokaziť čakaním na vlastné šťastie!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.