Začnite viac čítať a zabudnite na všetky starosti

čítať
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Každá z nás potrebuje z času na čas vypnúť, venovať sa len sama sebe. Pri deťoch, starostlivosti o domácnosť a popri zamestnaní nám ale ostáva málo času na to, aby sme si mohli vyložiť nohy a nič nerobiť. Jediná príležitosť, kedy si môžeme vychutnať čas len pre seba, je vtedy, keď si môžeme čítať knihy.

Prečo deti nechcú čítať?

My ako deti sme trávili čas pri knihách. Dnešné deti však nemajú vzťah ku knihám a to je problém. Môže za to najmä internet a sociálne siete, ktoré pohltili väčšinu mládeže, ale aj dospelých ľudí, ktorí sa za svojich detských čias chodili hrávať von, čítali knihy a nepoznali počítače. Na otázku prečo dnes deti nechcú čítať je jednoduchá odpoveď – vidia, že ani rodičia nečítajú a radšej trávia čas ťukaním do telefónu.

Inšpirujte svoje deti v čítaní kníh a objavte čaro kníh aj vy. Ak vás zaujímajú cudzie jazyky, pokojne sa pustite do čítania najlepších odborných kníh. Uvidíte, dieťa neskôr objaví čaro aj týchto kníh, ktorým v detstve síce nebude rozumieť, ale v dospelosti áno.

Knihy na cesty

Ak chcete, aby vaši potomkovia čítali, čítajte im už od dojčenského veku. Vytvorte si takú tradíciu a dieťa sa bude na čítanie aj s pribúdajúcimi rokmi tešiť. Čítanie kníh je intímna chvíľa vás matky a vašich detí. Ak zrovna nebudete mať po ruke dobrú knihu na výlete, pokojne si obľúbenú detskú knižku stiahnite do mobilu. Ponuka lacných ekníh vás určite zaujme najmä vtedy, ak budete na cestách a knihy by vám zabrali veľa miesta v batožine.

Rozšírite slovnú zásobu a udržíte váš mozog zdravý

Ak budete pravidelne čítať, rozšírite svoju slovnú zásobu, zlepší sa váš výkon v zamestnaní a udržíte váš mozog v dobrej kondícii. Ak prepadnete čaru sociálnych sietí a internetu, môže sa u vás objaviť aj depresia. Ak ale budete pravidelne čítať, budete sa cítiť dobre, budete šťastnejšie. Vytiahnite si obľúbený žáner kníh z knižnice a pustite sa do čítania. Čaká vás relax, únik z reality, a to aj vtedy, ak si vyberiete ekonomickú literatúru.

Ak začnete čítať, zabudnete na všetky starosti a oddýchnete si nielen po fyzickej, ale najmä po psychickej stránke.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článok9 jedál, ktorých môžete zjesť tony a nepriberiete z nich ani gram
Ďalší článokHistorická romanca Hriešny dedič
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.