Historická romanca Hriešny dedič

Hriešny dedič je nádherný ľúbostný príbeh plný vášne, intríg, humoru a napätia. „Ako stvorený pre všetkých, čo vyhľadávajú historické romance s prvkami dobrodružného románu,” napísal RT Book Reviews.

Lady Isabelle Fairlynová je romanticky založená slečna, ktorá rada sníva s otvorenými očami. Keď zistí, že Kelton Brice, do ktorého je zaľúbená, sa zasnúbil s jej sestrou Victoriou, rozhodne sa, že do konca sezóny si zaňho nájde primeranú náhradu: jej nastávajúci musí byť šarmantný, skvelý tanečník, musí sa dobre obliekať – skrátka, musí byť dokonalý…

Fallon St. James je všetko iné, len nie dokonalý džentlmen. Ako vodca tajného Spolku náhradných dedičov nemá na lásku čas a väčšinou sa drží v ústraní. Napriek tomu sa medzi ním a Isabelle zrodí priateľstvo a úprimná náklonnosť. A keď potom dievčinu napadne nepriateľ jej otca, ktorý by mohol zničiť spolok a jeho členov, Fallon sa musí rozhodnúť, či bude chrániť svoje životné dielo, alebo riskuje všetko, len aby zachránil ženu, ktorej zvodný úsmev mu berie dych…

Hriešny dedič je už piata kniha preložená do slovenčiny od tejto obľúbenej autorky. Predtým sme si mohli prečítať Ako prísť o lorda, Zaľúbený lord, či Milovať vojvodu. Prvé dve knihy z tejto „dedičskej“ série sa volali Divoký dedič a Neskrotný dedič – vzrušujúce romance o tajomnom Spolku náhradných dedičov.

Elizabeth Michelsová vyrástla v južnej Kalifornii na farme, kde sa pestovali vianočné stromčeky. Našťastie jej neskôr učarovalo písanie, veľa čítala a dnes si môžeme vychutnávať jej vlastné romance. „Milujem šťastné konce, také tie „žili šťastne až na veky vekov“. A tak ich aj píšem,“ tvrdí autorka.

Jej príbehy sú vždy o spletitých osudoch rodín, o nečakaných okolnostiach, ktoré postavám zasiahnu do života. Elizabeth je presvedčená, že ľudia sú ľudia a že v 19. storočí boli rovnakí ako v súčasnosti.

Začítajte sa do novinky Hriešny dedič:

Londýn, Anglicko
začiatok jari 1817

Po papieri tancovali siluety kvetín a ornamenty v tvare viniča vytvárali ozdobnú záhradu tvarov, rámovali slová napísané v strede. To umelecké dielo bolo starostlivo rozvrhnuté, zručne vytvorené z precíznych atramentových línií a ukončené bledými bodkami vodovej farby.

Veľké naklonené písmená v záhlaví prvej stránky prezrádzali, že je to denník lady Isabelle Fairlynovej. Podrobne v ňom opisovala svoje najtajnejšie myšlienky – tie podrobnosti boli životne dôležité, ak mala byť táto misia úspešná. Nehovoril vždy St. James, že znalosti sú zárukou úspechu?

„Vyzerá to, že som počúval,“ zašepkal.
Nastal čas vyrovnať si účty s mužom, ktorý mu pred rokmi ublížil. Usmial sa na zavreté dvere, ktoré viedli do haly sídla Fairlynovcov v Londýne. Čoskoro sa bude usmievať iba on.
Vrátil sa k práci, prebehol palcom po prvom zaujímavom zápise v malej  knižke viazanej v koži, prešiel po obryse lístka v rohu. Potom obrátil stránku, aby našiel informácie, kvôli ktorým prišiel. Cez otvorené okno prenikol závan ľadového vetra, svetlo sviece sa zavlnilo, zablikalo. Pritiahol si kabát tesnejšie, naklonil sa k svetlu a študoval jednotlivé slová, vrýval si ich do pamäti.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokZačnite viac čítať a zabudnite na všetky starosti
Ďalší článokVytvorte vášmu psíkovi ideálne podmienky na život
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.