Vytvorte vášmu psíkovi ideálne podmienky na život

psíkovi
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

To neopísateľné šťastie nášho štvornohého miláčika, keď sa vrátime domov z práce, nás vie rozveseliť aj vtedy, keď máme za sebou zlý deň. Väčšina slovenských rodín si už ani nevie predstaviť život bez psíka, ktorý nám urobí radosť aj vtedy, keď sa cítime veľmi zle.

Vytvorte vášmu psíkovi ideálne podmienky na život, pretože aj on patrí do rodiny.

Kvalitné a chutné krmivo

Bez kvalitného krmiva vášmu psíkovi nevytvoríte ideálne podmienky na život. Psík potrebuje kvalitné konzervy pre psov, ktoré mu poskytnú všetky potrebné vitamíny a minerály pre zdravý život. Darmo budete na krmive pre psov šetriť, najmä ak máte šľachtené plemeno, ktoré je náročnejšie na výber potravy. Konzervy musia byť navyše aj chutné. Ak budete kupovať lacné konzervy, je väčšia pravdepodobnosť, že vášmu psíkovi nebudú chutiť. Investujte do kvalitnejších konzerv pre psov a uvidíte, že veterinár vášho psíka sa vám poďakuje.

Keď má psík alergiu

Žiaľ, aj takáto nepríjemná situácia môže nastať. Pre majiteľa psíka nie je nič horšie, keď sa od veterinára dozvie, že jeho pes nie je zdravý a potrebuje upraviť svoj doterajší životný štýl – zmena stravy, obmedzenie pohybu a pod. Najčastejšie vedia psíkov potrápiť práve alergie – najmä potravinové. Keď má psík alergiu, nemôžeme mu dať žrať len tak hocičo. Budete mu musieť kupovať značkové hypoalergénne krmivo pre psov, ktoré alergickým psíkom prinesie potrebné živiny a zároveň neohrozí ich zdravie.

Pohyb náš každodenný

Každý psík, najmä šteniatko, potrebuje priestor na hranie. Ak máte malý byt, pouvažujte nad jeho kúpou poriadne, pretože je to živá bytosť a nemôžete ju len tak hocikedy vyhodiť. Potrebuje priestor, pohyb, preto ak chcete psíka, musíte viesť aktívny život. Sem- tam sa stane, že vám niečo zničí a vašou jedinou pomôckou bude pevný tesniaci tmel, je to najvernejší priateľ, ktorého sa nikdy nebudete chcieť vzdať.

Samozrejmosťou je aj dobrý teplý pelech a kvalitné hračky. Určite netúžite mať rozhryzené topánky, šľapky, nábytok a strhnuté závesy.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokHistorická romanca Hriešny dedič
Ďalší článokAký systém si vytvoriť pri upratovaní domácnosti?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.