Aký systém si vytvoriť pri upratovaní domácnosti?

upratovaní
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Niektoré ženy ho milujú. Iné by sa radšej venovali iným, príjemnejším činnostiam. Sobotňajšie upratovanie sa dá svojim spôsobom uľahčiť, ak si nájdete systém, ktorý vám okrem upratovania umožní užiť si voľný víkendový deň. Aký systém si teda vytvoriť pri upratovaní?

Najprv utieranie prachu potom vysávanie

Ak by sme vám mohli odporučiť, najprv poutierajte prach vo všetkých miestnostiach. Nemalo by zmysel, keby ste najskôr vysávali a potom vírili prach na nábytku, dekoráciách a podobne. Na utieranie prachu si vyhraďte malú švédsku utierku, ktorá je na dotyk príjemná a perfektne zachytáva prach. Jemne si ju navlhčite, nie však príliš, aby ste drevený nábytok nepoškodili. Švédskou utierkou môžete pokojne utierať aj kovové schody, ktoré sú háklivé na poškriabanie a prach na nich vidno viac ako na dreve.

Všímajte si prach aj za nábytkom, v kútoch, v kuchynskej linke.

Postupnosť pri upratovaní jednotlivých miestností

Keď sa vám podarí poutierať prach vo všetkých miestnostiach, vytvorte si poradie miestností, ktoré budete upratovať. Odporúčame vám začať tými menej zariadenými miestnosťami – predsieň, detská izba, spálňa. Potom pokračovať obývačkou, kuchyňou a kúpeľňou, pri ktorých strávite podstatne viac času. Na záver vám odporúčame nechať si práve kúpeľňu. Budete pracovať s chemikáliami a zaberie vám to viac času. Ak máte poschodový dom, nezabúdajte ani na schodište. Obklady na schody sú tiež súčasťou vašej domácnosti.

Ak chcete, aby sa vaša domácnosť leskla, odporúčame vám každý druhý mesiac umývať okná (pokojne aj skôr); všímať si prach v miestach, ktoré si bežne nevšímame (kúty, miesto za nábytkom), začať menej zariadenými miestnosťami, najskôr poutierať prach a potom vysávať.

Kúpeľňu najskôr pozametajte a až potom povysávajte

Ak vám robia v kúpeľni popadané vlasy na zemi neporiadok, skôr, ako budete umývať dlažbu, pozametajte si ju, poprípade povysávajte a následne potom poumývajte. Párkrát za rok prejdite mokrou handričkou aj lampy s kvalitným LED osvetlením.

Keby ste si vlasy a chumáče prachu nepozametali, zbytočne by ste dlho umývali dlažbu v tak malej miestnosti, akou je kúpeľňa. Radšej si upratovanie uľahčiť, ako robiť jednu činnosť zbytočne dlho, nemyslíte?

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokVytvorte vášmu psíkovi ideálne podmienky na život
Ďalší článokAkú bundu a tričko si obliecť na vysokohorskú turistiku?
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.