Začínate s aromaterapiou? Aké typy aroma difuzérov poznáme?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Aké sú vaše skúsenosti s aromaterapiou, respektíve s používaním esenciálnych olejov? Žiadne? Tak potom by ste ich mali vyskúšať. Okrem toho, že dokážu prevoňať miestnosť, majú aj rôzne pozitívne účinky. Ako ich však dostať do ovzdušia?

Dostupné aroma lampy a vonné tyčinky

Lacným spôsobom, ako vyskúšať silu esenciálnych olejov, sú tepelné aroma difuzéry, ktoré asi väčšina z vás pozná pod názvom aroma lampy. Fungujú vďaka sviečke, ktorá produkuje teplo potrebné na rozptýlenie zlúčeniny esenciálneho oleja a uvoľnenie arómy. Okrem ich ceny je výhodou aj to, že ide o tiché difuzéry. Naopak, nevýhodou je riziko, ktoré so sebou prináša horiaca sviečka a taktiež to, že prehrievanie esenciálneho oleja môže spôsobiť stratu jeho účinkov.

Podobne dostupné a jednoduché sú aj vonné tyčinky, ktoré v určitom zmysle môžeme tiež zaradiť medzi aroma difuzéry. Predávajú sa s náplňou, do ktorej sa vkladajú tyčinky a v závislosti od ich vloženého množstva sa s rôznou intenzitou odparuje vôňa. To je však zároveň všetko, čo vám dokážu poskytnúť.

Účinné ultrazvukové a vzduchové aroma difuzéry

Často využívané sú ultrazvukové aroma difuzéry, ktoré sa označujú aj ako ultrasonické. Fungujú na princípe vibrácií vytváraných elektronickými frekvenciami, vďaka ktorým sa do vzduchu uvoľňujú molekuly esenciálnych olejov vo forme pary, takže zároveň aj zvlhčujú ovzdušie v miestnosti. Okrem toho sú tiché, ale vyžadujú napájanie, či už zo zásuvky, alebo z batérie.

Poslednou kategóriou sú vzduchové (nebulizačné) aroma difuzéry. Keďže sa esenciálny olej v takomto difuzéry neriedi, produkované sú silnejšie koncentrácie oleja. Tým pádom však spotrebujú esenciálny olej rýchlejšie a zároveň ide o hlučnejší typ aroma difuzérov. Sú tak vhodnejšie skôr do väčších priestorov.

Zdroj obrázka:

Autor: Pixel-Shot / Stock.adobe.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokKoliba Kamzík: Náš tip na útulné a cenovo dostupné ubytovanie v Tatrách   
Ďalší článokChcete svadobné oznámenia, ktoré zaujmú? Tu sú naše tipy
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.