Vražedný ostrov. Mal byť miestom relaxu, no zomierajú tam ľudia

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Hovorí sa, že na ostrove masovo spaľovali obete moru, aby zastavili šírenie choroby. Ich popol vraj dodnes tvorí viac ako štyridsať percent ostrovnej pôdy.

Niekto prichádza za oddychom, niekto po pomstu.
Na ostrov smerujú ľudia za oddychom, zrelaxovať, užiť si krásne prostredie…ale čoskoro tam začnú zomierať ľudia za zvláštnych okolností.


Začína sa krimi Ostrov od Sarah Pearse, autorky hitu Sanatórium.

Novootvorené letovisko na ostrove neďaleko anglického pobrežia je ako stvorené na dokonalý oddych. Luxusný ubytovací komplex uprostred nedotknutej prírody láka návštevníkov množstvom aktivít a možností, ako načerpať energiu. O tomto raji na zemi sa však šepká, že je prekliaty. Na ostrove kedysi vyčíňal sériový vrah a jeho činy pripomína skala známa ako Kamenná smrtka.

Podľa skalnatého výbežku na bočnej strane ostrova, ktorý odtiaľto vidno, dostal ostrov prezývku Smrtkin kameň. Desivé, však? Podľa mnohých miestnych je ostrov prekliaty. Skala je údajne,“ Jo stíši hlas, „doslova zhmotnením smrtky. Počas morovej epidémie sem vozili ľudí do karantény a nechali ich umrieť. Hovorí sa, že ich duše sa tu stále potulujú a nájdu pokoj, iba keď si smrtka vezme novú obeť. Ak tu ostanete pridlho, možno to budete práve vy.“

Keď pred pavilónom jogy nájdu telo mladej ženy, spočiatku to vyzerá ako tragická nehoda. Na ostrov je povolaná detektívka Elin Warnerová, aby vyšetrila záhadné okolnosti úmrtia – obeť totiž nepatrila medzi hostí a v komplexe vôbec nemala byť. Na ďalší deň zahynie pri potápaní iný hosť a Elin nadobúda presvedčenie, že ani teraz nejde o náhodu. Prečo by sa niekto zameral na hostí, a komu ešte hrozí nebezpečenstvo? Vraha musí nájsť skôr, než sa zopakuje história ostrova.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Lucia Vráblicová:

Ostrov je typ detektívky, aké majú mnohí radi – uzavretý okruh ľudí na ostrove, postupne vychádzajú na povrch tajomstvá, skrývané vzťahy medzi ľuďmi, ktorí tam dovolenkujú…odhaľujú sa charaktery, vnútorné nenávisti, zloba, zášť, nepriateľstvo.

Dobre opísané prostredie ostrova. A samotná myšlienka napríklad o tom, že ľudia často predpokladajú, že kto má peniaze a moc, pravidlá preňho neplatia. Alebo že rodina je najdôležitejšia, no nie vždy musí vzniknúť iba pokrvným putom.

Sarah Pearsová žije pri mori v Južnom Devone s manželom a dvomi dcérami. Vyštudovala angličtinu a tvorivé písanie na univerzite vo Warwicku a pracovala v oblasti styku s verejnosťou pre značky vyrábajúce produkty pre domácnosť. Až potom sa naplno oddala svojej vášni pre písanie. Skúsenosti zo života vo švajčiarskych Alpách, kam sa presťahovala ako dvadsaťročná, ju inšpirovali k napísaniu debutového románu Sanatórium, ktorý sa okamžite stal najpredávanejším bestsellerom v rebríčku Sunday Times a dostal sa medzi desiatku najpredávanejších kníh podľa New York Times. Okrem toho ho zvolil za knihu mesiaca aj knižný klub Reese Witherspoonovej. Ostrov je autorkiným druhým dielom.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokAko sa prejavuje artróza kĺbov a čo robiť pre jej zmiernenie?
Ďalší článokVýživové doplnky, vďaka ktorým budete vyzerať a cítiť sa mlado
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.