Vražda na ostrove Camino: Kto zavraždil autora úspešných trilerov?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

„Ostrov Camino bol fiktívny príbeh, ktorý sa odohrával na ostrovčeku na Floride. Vražda na ostrove Camino je akési pokračovanie. Má celkom iný dej, ale veľa postáv je rovnakých a v centre pozornosti je tajomná vražda, tak dúfam, že sa vám bude páčiť,“ odkazuje svetoznámy spisovateľ John Grisham o svojej novinke. 

Ak ste čítali Ostrov Camino, rozhodne siahnite aj po novinke. Ak nie, pokojne môžete začať aj touto novou. Sú tam nejaké malé odvolávky, ale pozadie prvej knihy, čiže prípad ukradnutých vzácnych rukopisov, je neskôr vysvetlený. Pokojne teda funguje ako samostatná kniha.

Vitajte vo svete literatúry, spisovateľov a kníh. Majiteľ kníhkupectva Bruce Cable sa pripravuje na návrat úspešnej spisovateľky Mercer Mannovej…
No hurikán Leo nečakane zmení smer a rúti sa rovno na ostrov Camino. Floridský guvernér nariadi povinnú evakuáciu, väčšina obyvateľov preto zabezpečí svoje domy a ujde na pevninu, lenže Bruce sa rozhodne zostať. A s ním pár jeho priateľov – spisovateľov.

Hurikán dorazí, narobí obrovské škody, zrovná so zemou domy, zničí hotely a obchody, zaplaví ulice, pripraví o život desiatku ľudí. Tieto pasáže vykreslil Grisham dokonale a máte pocit, že ste priamo v tom hurikáne a sledujete jeho dôsledky. Niečo, čo ste asi ešte nezažili.

No a jednou z obetí je aj Nelson Kerr, Bruceov priateľ a autor úspešných trilerov. Čoskoro vysvitne, že jeho smrť nezapríčinil hurikán, ale niekto ho brutálne zavraždil.
Bol to nejaký jeho konkurent, ktorý sa ho chcel zbaviť? Alebo niekto, koho Nelson naštval predchádzajúcimi trilermi?

Miestna polícia má plné ruky práce s následkami prírodnej katastrofy a nie je schopná riešiť prípad. Bruceovi napadne, či pochybné postavy z Nelsonových románov nemajú základ v skutočnosti. V priateľovom počítači je uložený rukopis nového románu a na povrch vyplávajú prvé indície. Bruce sa pustí do pátrania na vlastnú päsť, a vtedy objaví medzi riadkami čosi, čo prekoná všetky Nelsonove zápletky…

Vražda na ostrove Camino z vydavateľstva Ikar je veľmi čítavý, detektívno-právnický príbeh. Pútavý, spletitý s výborne vykreslenými postavami a literárnym svetom. V niektorých situáciách cítite až túžbu byť tam, priamo na mieste a užívať si ten knižný ruch.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokPodľa čoho spoznáte, že ste jeho princezná alebo len „záskok“?
Ďalší článokPrudká rozkoš: Nová šteklivá séria
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.