Viete ako správne behať? 3 dôležité rady

beh
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Mnoho žien sa chce pred letom dostať do formy. Ako ste už isto počuli, najúčinnejší je beh. Avšak, čo keď ste začiatočníci? Poradíme vám, ako správne behať a na konci vidieť skvelé výsledky.

Radšej pomaly ako rýchlo

Je pravdou, že rýchlosť je pri behu dôležitá, ale to neplatí vtedy, keď ste začiatočník. Svoj beh prispôsobte tempu, ktoré vaše telo zvládne. Určte si trasu, a keď zistíte, že viete zabehnúť ešte ďalej, tak to skúste. Hlavné je, aby ste sa zbytočne nepresilili.

Správna obuv a oblečenie

Ak sa rozhodnete začať behať, tak si určite kúpte bežeckú obuv. Nie nadarmo sa tak volá. Bežecká obuv by vám mala dokonale padnúť a je vhodná do všetkých terénov. Je úplne jedno, či siahnete po značkovej či neznačkovej obuvi.

Určite ste počuli, že keď dáte na seba čo najviac oblečenia, tak sa budete potiť viac a schudnete skôr. To však vždy neplatí. Ak na seba hodíte mnoho oblečenia, tak vám počas behu môže prísť nevoľno. Váš pot sa zmení na studený a pôsobí nepríjemne. Môžete si tým privodiť len zdravotné ťažkosti.

Správne držanie tela

Mnohým bežcom sa stáva, že ich pri behu bolí chrbtica. Pýtate sa prečo? Práve vďaka zlému držaniu tela. Počas celého behu sa snažte vrchnú časť trupu nenakláňať príliš dopredu. Celá váha tela je totiž prenesená na vrchnú časť chrbtice a tá vyvoláva bolesť v ramenách a v krku za ktorú si skutočne môžeme sami. Snažte sa na to myslieť aj pri behu.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článok5 vecí, prečo používať peeling: Vyskúšajte naše domáce tipy
Ďalší článokProvokatívny príbeh zakázanej lásky: Tip na knihu

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.