5 vecí, prečo používať peeling: Vyskúšajte naše domáce tipy

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Staráte sa o svoju pokožku, no predsa máte pocit, že jej niečo chýba? Doprajte jej aspoň raz do týždňa peeling a uvidíte tú zmenu.

1. Rýchlejšie opáli

Ak sa vám ťažko opaľuje na slnku aj v soláriu, urobte si deň pred opaľovaním dôkladný peeling. Vďaka nemu sa pokožka prekrví, odstránia sa odumreté bunky, pleť bude hydratovaná. A čo je hydratované je viac opálené.

2. Pomáha zbaviť sa celulitídy

Trením drobných zrniečok po pokožke vzniká dôkladné prekrvenie, ktoré bráni vzniku celulitídy. Tá vzniká práve v dôsledku slabého prekrvenia problematických partií.

3. Vyhladí

Po peelingu bude vaša pokožka jemná ako detský zadoček. Ani ten najlepší hydratačný krém nezjemní pleť tak spoľahlivo ako peeling.

4. Udrží opálenie

Peelingom z pokožky odstraňujete odumreté bunky, ktoré už nie sú schopné sa opáliť. Tým dávate priestor obnoveným bunkám s dostatkom pigmentu, aby sa opálili a  udržali opálenie.

5. Hydratuje

Prach, pot a iné nečistoty upchávajú pokožke póry. Tým bránia jej dostatočnej hydratácii. Peeling vám pomôže zbaviť sa nečistôt účinnejšie ako sprchový gél, mydlo a vaša pokožka bude viac hydratová.

Vyskúšajte naše tipy na domáce peelingy

Káva

Nie je nič lepšie ako kombinácia pokožka a káva. Kofeín má zoštíhľujúci, spevňujúci a detoxikačný účinok na kožu. Zmiešajte mletú kávu s troškou vody a poriadne si ňou vyšúchajte mokrú pokožku.

Cukor a sóda bikarbóna

Aj tá najnešikovnejšia kuchárka má v kuchyni kryštálový cukor a sódu bikarbónu. Pridajte k nim zopár kvapiek vody, vymiešajte hustú kašu a peeling je hotový. Ak máte suchú pokožku, kombinujte kryštálový cukor s olivovým, argánovým alebo kokosovým olejom.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokViete aká linka sa hodí k vašim očiam?
Ďalší článokViete ako správne behať? 3 dôležité rady
Snažím sa poučiť z minulosti, sústrediť sa na prítomnosť a nelámať si hlavu nad budúcnosťou. No a medzi tým všetkým stíham občas napísať niečo pre vás, milé ženy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.