Viete aká linka sa hodí k vašim očiam?

Linka na očiach je najvýraznejším prvkom ženského líčenia očí. Dokáže im dodať výraz, hĺbku a dramatickosť. Pre dosiahnutie požadovaného efektu je dôležité mať pevnú ruku a taktiež vedieť čo sa dá dosiahnuť konkrétnym typom linky. Akým spôsobom si vytvoríte linku vhodnú pre váš tvar oka?

Typ oka

  • Vpadnuté oči

Ak máte oči posadené hlbšie v tvári, najlepšie ich zvýrazní tenká linka tesne pri mihalniciach, tak na vrchnom ako na spodnom viečku. Línia by sa mala dotýkať vnútorného kútika a tiahnuť sa rovnomerne smerom k vonkajšiemu kútiku.

  • Spadnuté viečka

Pre naddvihnutie spadnutých viečok je vhodné tiahnuť linku vrchného viečka smerom dohora a vonku od vonkajšieho kútika oka. “Hrot linky” by mal prečnievať vonkajší kútik iba pár milimetrov. Na spodnom viečku by mala byť výraznejšia linka v prvej polovici oka od vnútorného kútika.

  • Oči blízko pri sebe

Linka vrchného aj spodného viečka by sa mala vytvárať smerom von od oka a hrubnúť vo vonkajšej  polovici oka. “Hrot linky” môže prečnievať aj pol centimetra za vonkajším kútikom oka.

  • Oči ďaleko od seba

Ak chcete oči k sebe o čosi priblížiť, linka by mala byť dominantne na vrchnom viečku. Mala by byť hneď od vnútorného kútika hrubšia a končiť by mala v mieste kde je vonkajší kútik oka.

Pri vytváraní očnej linky môžete použiť niekoľko variantov:

  • Tekutá linka

Tento typ linky je dobre pigmentovaný, a preto má zväčša výborné krytie a pri troche cviku sa dá docieliť akýkoľvek efekt či už tenkej alebo hrubej čiary. V prípade, že je rýchloschnúca a vodeodolná zaručí vám ostrosť, lesk, intenzitu a neporušený vzhľad počas celého dňa.

  • Očná linka v pere

Očná linka v pere poskytuje podobné vlastnosti ako gélová linka, avšak manipulácia s ňou je jednoduchšia a navyše množstvo linky sa dá nanášať rovnomerne. Dámy, ktoré si neaplikujú linku príliš často tak môžu ľahšie dosiahnuť pekný vzhľad svojej linky, pretože nanášanie takejto linky pripomína obyčajné písanie fixkou.

  • Ceruzy na oči

Manipulácia s ceruzami na oči je pri vytváraní liniek najjednoduchšia, avšak výsledná čiara nemusí byť vždy ostrá a taká intenzívna ako pri tekutých linkách. Navyše jej vzhľad bude skôr matný ako lesklý, takže záleží na tom, aký efekt každá dáma preferuje.

  • Gélová očná linka

Dekoratívna kozmetika Paese má na trhu unikátnu linku, ktorá poskytuje neobyčajne tvárnu konzistenciu. S gélovou očnou linkou Paese Artist si na svojom oku budete vedieť vykúzliť hotové umelecké dielo. Nerozmazáva sa a nestiera, takže sa budete môcť spoľahnúť na dokonalý vzhľad svojho make-upu aj po niekoľkých hodinách.

Tip pre extravagantnejšie líčenie:

Dekoratívna kozmetika Paese zo svojej ponuky produktov vytvorila kombináciu dvoch z nich, s ktorými si môžete vytvoriť výrazné, farebné očné linky. Použite hypoalergénnu fixačnú tekutinu Drop and Fix a tiene na oči Kashmir neo a dosiahnete neprehliadnuteľných liniek, ktoré pri každom klipnutí oka na vás zažiaria.

Ako dosiahnuť prax:

V prípade, že vo vytváraní linky nemáte veľkú prax, venujte sa jej vo chvíľach, keď máte voľný čas. Linku si v pokoji nanesiete a ak sa vám nepodarí, môžete si ju potom bez stresu odstrániť a znova namaľovať, pretože budete vedieť, že sa nikam neponáhľate. Týmto spôsobom sa vaše make-up umenie určite zdokonalí a naučíte sa vytvoriť si perfektnú linku behom pár sekúnd. Stačí len trocha trpezlivosti.

Možností ako si vytvoriť vydarenú a doslova oku lahodiacu linku bude potom veľa. Záleží len na tom, ktorý typ linky najlepšie podčiarkne váš tvar oka.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článok7 tipov pre šťastný deň ženy
Ďalší článok5 vecí, prečo používať peeling: Vyskúšajte naše domáce tipy
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.