Viete aká linka sa hodí k vašim očiam?

Linka na očiach je najvýraznejším prvkom ženského líčenia očí. Dokáže im dodať výraz, hĺbku a dramatickosť. Pre dosiahnutie požadovaného efektu je dôležité mať pevnú ruku a taktiež vedieť čo sa dá dosiahnuť konkrétnym typom linky. Akým spôsobom si vytvoríte linku vhodnú pre váš tvar oka?

Typ oka

  • Vpadnuté oči

Ak máte oči posadené hlbšie v tvári, najlepšie ich zvýrazní tenká linka tesne pri mihalniciach, tak na vrchnom ako na spodnom viečku. Línia by sa mala dotýkať vnútorného kútika a tiahnuť sa rovnomerne smerom k vonkajšiemu kútiku.

  • Spadnuté viečka

Pre naddvihnutie spadnutých viečok je vhodné tiahnuť linku vrchného viečka smerom dohora a vonku od vonkajšieho kútika oka. “Hrot linky” by mal prečnievať vonkajší kútik iba pár milimetrov. Na spodnom viečku by mala byť výraznejšia linka v prvej polovici oka od vnútorného kútika.

  • Oči blízko pri sebe

Linka vrchného aj spodného viečka by sa mala vytvárať smerom von od oka a hrubnúť vo vonkajšej  polovici oka. “Hrot linky” môže prečnievať aj pol centimetra za vonkajším kútikom oka.

  • Oči ďaleko od seba

Ak chcete oči k sebe o čosi priblížiť, linka by mala byť dominantne na vrchnom viečku. Mala by byť hneď od vnútorného kútika hrubšia a končiť by mala v mieste kde je vonkajší kútik oka.

Pri vytváraní očnej linky môžete použiť niekoľko variantov:

  • Tekutá linka

Tento typ linky je dobre pigmentovaný, a preto má zväčša výborné krytie a pri troche cviku sa dá docieliť akýkoľvek efekt či už tenkej alebo hrubej čiary. V prípade, že je rýchloschnúca a vodeodolná zaručí vám ostrosť, lesk, intenzitu a neporušený vzhľad počas celého dňa.

  • Očná linka v pere

Očná linka v pere poskytuje podobné vlastnosti ako gélová linka, avšak manipulácia s ňou je jednoduchšia a navyše množstvo linky sa dá nanášať rovnomerne. Dámy, ktoré si neaplikujú linku príliš často tak môžu ľahšie dosiahnuť pekný vzhľad svojej linky, pretože nanášanie takejto linky pripomína obyčajné písanie fixkou.

  • Ceruzy na oči

Manipulácia s ceruzami na oči je pri vytváraní liniek najjednoduchšia, avšak výsledná čiara nemusí byť vždy ostrá a taká intenzívna ako pri tekutých linkách. Navyše jej vzhľad bude skôr matný ako lesklý, takže záleží na tom, aký efekt každá dáma preferuje.

  • Gélová očná linka

Dekoratívna kozmetika Paese má na trhu unikátnu linku, ktorá poskytuje neobyčajne tvárnu konzistenciu. S gélovou očnou linkou Paese Artist si na svojom oku budete vedieť vykúzliť hotové umelecké dielo. Nerozmazáva sa a nestiera, takže sa budete môcť spoľahnúť na dokonalý vzhľad svojho make-upu aj po niekoľkých hodinách.

Tip pre extravagantnejšie líčenie:

Dekoratívna kozmetika Paese zo svojej ponuky produktov vytvorila kombináciu dvoch z nich, s ktorými si môžete vytvoriť výrazné, farebné očné linky. Použite hypoalergénnu fixačnú tekutinu Drop and Fix a tiene na oči Kashmir neo a dosiahnete neprehliadnuteľných liniek, ktoré pri každom klipnutí oka na vás zažiaria.

Ako dosiahnuť prax:

V prípade, že vo vytváraní linky nemáte veľkú prax, venujte sa jej vo chvíľach, keď máte voľný čas. Linku si v pokoji nanesiete a ak sa vám nepodarí, môžete si ju potom bez stresu odstrániť a znova namaľovať, pretože budete vedieť, že sa nikam neponáhľate. Týmto spôsobom sa vaše make-up umenie určite zdokonalí a naučíte sa vytvoriť si perfektnú linku behom pár sekúnd. Stačí len trocha trpezlivosti.

Možností ako si vytvoriť vydarenú a doslova oku lahodiacu linku bude potom veľa. Záleží len na tom, ktorý typ linky najlepšie podčiarkne váš tvar oka.

Predchádzajúci článok7 tipov pre šťastný deň ženy
Ďalší článok5 vecí, prečo používať peeling: Vyskúšajte naše domáce tipy
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.