Úžasné fantasy Amari a Noční bratia

amari
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Obyčajné dievča, ktoré vyrastalo v skutočnom svete. Zrazu sa však dostane do magického nadprirodzeného sveta a objav  v sebe doteraz netušené schopnosti. Dokáže v novej pozícii obstáť?
Úžasný príbeh zo sveta mágie a kúziel, v ktorom hlavní hrdinovia bojujú proti zlu. Napínavý, akčný a dobrodružný fantasy príbeh Amari a Noční bratia.

Amari Petersová je dvanásťročné dievča, ktoré žije v chudobnej štvrti s mamou a so starším bratom Quintonom. Bystrý a obľúbený chlapec sa však jedného dňa záhadne vyparí a Amari nechápe, prečo sa jeho zmiznutiu nevenuje väčšia pozornosť. Prečo to neodvysielali vo všetkých správach? A prečo ho polícia automaticky podozrieva, že sa zaplietol do niečoho nezákonného?

Amari neskôr objaví v bratovej skrini tikajúci kufrík s odkazom, že je určený len jej. Quinton pred ňou očividne tajil oveľa viac, než si myslela. Nechal jej pozvánku na letný výcvik v akomsi tajnom Úrade nadprirodzených vecí. Amari netuší, o čo ide, ale je presvedčená, že práve tam sa dozvie viac o bratovom zmiznutí. Musí si však zvyknúť na myšlienku, že čarodejníci či rôzne záhadné tvory naozaj existujú.

Amari počas výcviku súperí s najbohatšími deťmi v krajine, ktoré sa už odmalička pohybujú v nadprirodzenom svete. Navyše úrad každému žiakovi zosilní jeho talent na nadprirodzenú schopnosť, aby mu slúžila pri práci. Amarina schopnosť je však zakázaná. Akoby už aj tak dosť nevytŕčala z davu… Popravde, ešte nikdy sa necítila tak osamelo. Lenže ak sa vzdá a nezvládne tri skúšky, možno nikdy nezistí, čo sa stalo jej bratovi.

Fantasy z vydavateľstva Ikar Amari a Noční bratia je napínavé, dobrodružné, skvele napísané. No súčasne okrem zábavného príbehu rieši aj otázky ako je pôvod, farba pleti, či do akej rodiny sa narodíme – do chudobnej, bohatej ap. Autor tak nenápadne a pútavou formou podsúva spoločenské otázky mladým a deťom, čo je rozhodne dobré.

Vypočujte si úryvok.
Číta Zuzana Jurigová-Kapráliková:

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokŠvédska verzia klasického Sherlocka Holmesa
Ďalší článokPodravka je s nami už viac ako 60 rokov!
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.