„Máš iba hodinu života,“ ozvalo sa z telefónu

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Jeden anonymný telefonát, jedna hodina života…
Kto druhému jamu kope od M.J.Arlidgea je špičkový triler, v ktorom spoznáme úplne nového sériového vraha…no po jeho stopách vyrazí naša stará známa a obľúbená vyšetrovateľka Helen Graceová.
Médiá a kritika si nevedia knihu vynachváliť – „Strhujúce“ (Sunday Times), či „Návykové“ (Express). No poklonu skladajú aj známi autori trilerov ako Jeffrey Deaver („Helen Grace je jedna z najväčších hrdiniek posledných rokov.“) alebo Lisa Gardner („Fascinujúce!“).

„Máš hodinu života.“
Nič viac vo výhražnom telefonáte nezaznie. Spojenie sa preruší. Je to nejaký kanadský žart? Omyl? Nesprávne číslo? Všetko je lepšie ako mrazivá skutočnosť, že vrah sliedi, čaká a usilovne pracuje na tom, aby do hodiny splnil svoju hrozbu.

Ale prečo to robí? Hľadanie odpovede zostane na ostrieľanej hlavnej vyšetrovateľke Helen Graceovej, ktorá má s podobnými prípadmi bohaté skúsenosti. Lenže tentoraz si vrah majstrovsky udržiava náskok nielen pred obeťami, ale aj pred bezradnou políciou. Chýba motív, stopa, podozrenie. Hodina strachu je dlhá ako celý život.

Kto druhému jamu kope je už 9.román v sérii Helen Grace a MJ Arlidge si stále udržiava vysoko nasadenú latku. Pekelné čítanie o sadistickom vrahovi… Už po pár stranách naskočíte a akoby ste v Helen stretli starého dobrého priateľa. Predsa len, od poslednej knihy tejto série ubehli dva roky.
Arlidge využíva svoje skúsenosti z televízie a šikovne si vás omotá okolo prsta. Vie, ako vystavať zápletku, kde pritlačiť a ako pritiahnuť vašu pozornosť. Potom nasadí miestami diabolské tempo, vedie vás vyšetrovaním, trošku sa s vami pohráva, aby to všetko ukončil naozaj dramatickým záverom. Tie si vychutnáva, má ich rád a treba uznať, že to ovláda J

Autor M. J. Arlidge pracoval pätnásť rokov v televízii, kde sa podieľal na tvorbe obľúbených seriálov (Torn, The Little House, Undeniable a Silent Witness). Jeden musí z kola von je prvým románom, v ktorom sa objavila postava vyšetrovateľky Helen Graceovej, ktorú už spoznalo množstvo čitateľov vo viacerých krajinách aj v ďalších pokračovaniach. Séria vychádza vo vydavateľstve Ikar.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokPolícia je plná krivákov a špiny. Je tu Spolok Judášov
Ďalší článokZábavné zobrazenie bežných predmetov a prvkov pop kultúry
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.