Už teraz myslite na prípravu záhrady a exteriéru rodinného domu na jar

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Jar je síce ešte v nedohľadne, avšak už počas zimy je potrebné ujasniť si, čo všetko potrebujeme zrealizovať na jar, aby exteriérová časť rodinného domu bola chránená a aby záhrada bola pripravená na novú sezónu.

Už teraz preto myslite na prípravu záhrady a exteriéru rodinného domu na jar.

Natieranie striech

Práve natieranie striech patrí medzi činnosti, ktoré by sme na jar nemali podceňovať. Keďže počas zimy je strecha vystavovaná rôznym poveternostným podmienkam, snehu a ľadu, môže to na nej zanechať negatívne následky. Plesne, vlhkosť, huby, ale aj klasická korózia môžu ohroziť každú strešnú krytinu.

Odporúčame vám preto najať si firmu, ktorá vám zrealizuje natieranie striech bez toho, aby ste na strechu museli sami liezť. Pomocou kvalitných prípravkov vám ošetria strešnú krytinu a zrealizujú ochranný náter, ktorý má predĺžiť a ochrániť samotnú strešnú krytinu.

Nepodceňujte to, ak chcete mať istotu, aby vám strecha vydržala dlhé roky.

Spiľovanie stromov

Ak váš pozemok nie je rovinatý a máte problém s viacerými staršími stromami, skúste hneď na jar odstrániť všetky rizikové stromy. V prípade, že niektoré stromy zasahujú za hranice vášho pozemku, či ohrozujú samotný rodinný dom, je nutné riešiť spiľovanie stromov okamžite hneď na jar. V prípade potreby, akútneho stavu, riešte tento problém aj počas zimy. Najmä staré choré stromy môžu ohroziť nielen váš majetok, ale aj život vašich rodinných príslušníkov.

Okrem natierania strechy a spiľovania stromov odporúčame aj čistenie odkvapov a opravu/čistenie komínov. Počas vykurovacej sezóny dostane váš komín zabrať.

Po zime odporúčame čistenie zámkovej dlažby, či umývanie vonkajších parapiet a okien.

Po zime je ale nutné pripraviť aj trávnik na novú sezónu. Potrebná je preto vertikutácia trávnika.

Zdroj obrázka:

Autor: Volodymyr Plysiuk / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokČomu sa pri vianočnom upratovaní nevyhnete?
Ďalší článokVyzerajte aj počas zimy štýlovo a elegantne
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.