Čomu sa pri vianočnom upratovaní nevyhnete?

pri vianočnom upratovaní
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Vianočné upratovanie realizujeme vždy týždeň, dva pred Vianocami. Vianočné sviatky sa blížia a preto je pochopiteľné, že už začínate premýšľať práve nad touto činnosťou. Aby ste svoju domácnosť prichystali na najkrajšie sviatky v roku, čomu sa pri vianočnom upratovaní nevyhnete?

Kuchynská linka

Pri vianočnom upratovaní musíme nejaký čas venovať aj kuchynskej linke. Práve upratovanie samotnej kuchynskej linky nejaký čas zaberie a preto vám odporúčame nachystať si práve na upratovanie tejto časti domácnosti viac času. Je potrebné vyložiť a poumývať všetok obsah kuchynskej linky a následne očistiť police kuchynskej linky a vymeniť policový papier (ak ho používate). Tento proces upratovania zaberie pomerne veľa času.

Keď si budete upratovať kuchynskú linku, odporúčame vám v kuchyni, v ktorých je aj jedáleň, poumývať aj kuchynské stoličky a kuchynský stôl. Musia byť predsa pripravení na vianočné sviatky!

Umývanie okien

Nie príliš obľúbená činnosť, ale pred sviatkami priam nevyhnutná. Môžete si pomôcť praktickými pomôckami na umývanie okien. Treba však vychytať dobré počasie. Okná by sa nemali umývať, keď vonku prudko slnko svieti. Ideálne, ak je vonku pod mrakom. S chladnejším počasím ale počítať musíte, veď je zima.

Keď budete umývať okná, nezabúdajte zvesiť závesy, či záclony a oprať ich. Odporúčame vám využiť to na výmenu záclon alebo závesov za záclony, či závesy s vianočnými motívmi.

Okrem umývania kuchynskej linky a umývania okien sa nevyhnete aj upratovaniu terasy. Ak máte krytú terasu, či zimnú záhradu, môžete si v nej dovoliť mať terasové stoličky. Odporúčame vám ale aj tento priestor dôkladne vyumývať.

Pri vianočnom upratovaní odporúčame povysávať prach za nábytkom, skriňami a skontrolujte si aj kúty a odstráňte pavučiny.

Zdroj obrázka:

Autor: Andrew Angelov / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokNašli bezduché telo s lístkom, na ktorom bolo napísané: „Sadli ste si na miesto, kam ste nemali“.
Ďalší článokUž teraz myslite na prípravu záhrady a exteriéru rodinného domu na jar
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.