Našli bezduché telo s lístkom, na ktorom bolo napísané: „Sadli ste si na miesto, kam ste nemali“.

Vraždy v Kingfischer Hille
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Najnovšie vyšla už štvrtá kniha s názvom Vraždy v Kingfischer Hille. Opäť skvele zamotaná detektívna zápletka, ktorú môže rozpliesť iba geniálny Belgičan so svojimi malými sivými bunkami. Bola som nadšená, keď som videla, do akých úžasných rúk sa dostala postava Hercula Poirota,“ povedala Gillian Flynnová, autorka viacerých bestsellerov vrátane Stratené dievča, či Ostré predmety.

Už štvrtá kniha s názvom Vraždy v Kingfischer Hille v podaní Sophie Hannah. Sophie Hannah sa opäť výborne zhostila novej poirotovky. Príbeh má viacero vrstiev, ktoré pekne do seba zapadajú. Poirot je taký, ako sme ho vždy milovali. Autorka vás udržiava v napätí až do samého konca, takže milovníci klasickej anglickej detektívky si prídu na svoje.

Pritom Sophie Hannah nikdy netúžila prekonať Agathu Christie. Chcela len napísať dych berúcu detektívku, ktorú by prisúdila Herculovi Poirotovi. Agathu Christie považuje za natoľko originálnu a talentovanú, že nemá v úmysle snažiť sa ju napodobňovať.
„Je to neskutočná zábava. Páčilo by sa mi, keby sa aj tieto príbehy Hercula Poirota dostali do televízie. Netuším, či by sa tej úlohy ujal znovu David Suchet, svetoznámy predstaviteľ Poirota, ale bolo by to fantastické. Asi mu zašlem niektoré svoje knihy, či ho nenamotivujem znovu sa stať belgickým detektívom,“ povedala ešte pri prvých svojich knihách s geniálnym belgickým detektívom.

Vraždy v Kingfischer Hille

Sledujeme ako Hercule Poirot cestuje v luxusnom autobuse z Londýna do honosného vidieckeho sídla v Kingfisher Hille. Pozval ho tam Richard Devonport, ktorému nedávno zavraždili brata Franka. Poirot má dokázať, že Frankovu smrť nezapríčinila Richardova snúbenica Helen. K tejto žiadosti pridal hostiteľ zvláštnu podmienku: Poirot musí pred ostatnými členmi rodiny zatajiť pravý dôvod svojej návštevy.

Počas cesty autobusom sa odrazu postaví jedna očividne rozrušená cestujúca a chce vystúpiť. Tvrdí, že ak ostane sedieť na svojom sedadle, zavraždia ju. Po výmene miest prebehne zvyšok cesty pokojne. Poirot má však z toho zlý pocit a jeho obavy sa naplnia, keď v sídle Devonportovcov nájdu bezduché telo s lístkom, na ktorom stojí: „… sadli ste si na miesto, kam ste nemali“.

Otázka znie – mohla by táto nová vražda a bizarný incident v autobuse viesť k vyriešeniu záhady, kto zabil Franka Devonporta?
Podarí sa Poirotovi nájsť skutočného vraha a zachrániť tak nevinnú ženu pred šibenicou?

Začítajte sa do detektívky TU.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokAké vianočné darčeky potešia vašu maminu, či sestru?
Ďalší článokČomu sa pri vianočnom upratovaní nevyhnete?
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.