Trápi vás akné alebo rozšírené cievky? Nemusia, riešení je viacero

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Medzi najväčších nepriateľov žien patria rôzne kožné problémy. A to aj ak ide „len“ o problémy estetické. Veď krása nie je len o dokonalej postave, či krásnych vlasoch, ale aj o stave našej pleti. A ten dokáže urobiť veľký rozdiel.

Akné nie je len problémom tínedžeriek

Kožné problémy každej ženy zväčša začínajú už v pubertálnom veku, keď sa začne objavovať akné. Vzniká tak, že sa začne tvoriť príliš veľa mazu a upchajú sa vývody mazových žliaz, ktoré zabezpečujú premastenie kože, dôsledkom čoho sa zapália.

Najčastejšie sa to deje práve počas puberty, keďže sa tvorba mazu zvyšuje kvôli hormonálnym výkyvom. Akné však môže pretrvať až do dospelosti, prípadne sa v nej opätovne objaviť. Nejde však o žiadnu katastrofu, keďže sa dá účinne liečiť.

Na liečbu akné niekedy dokonca stačí zmena kozmetiky, ale sú samozrejme aj konkrétnejšie metódy. A je ich hneď niekoľko. Používa sa liečba LED lampou, hĺbkový chemický peeling, CO2 resurfacing a najčastejšie využívaná metóda (hlavne na ťažšie stavy), intenzívne pulzné svetlo (IPL).

Rozšírené cievky sa môžu objaviť celkom skoro

Posledná spomínaná metóda, IPL, sa používa aj pri ďalšom kožnom estetickom probléme, ktorým sú rozšírené cievky na tvári, hrudníku, či nohách, ktoré môžu časom splynúť dohromady. Čo sa ich výskytu týka, je to naopak ako pri akné.

Najčastejšie sa vyskytujú v strednom veku, po 40-ke, ale objaviť sa môžu aj skôr. Síce nie v puberte, ale po 20-ke kľudne. Okrem veku a starnutia kože totižto súvisia aj so slnečným žiarením a to vplýva na každého bez ohľadu veku.

Na účinné odstránenie cievok sa používajú dve metódy. Na veľmi tenké žilky, ktoré sa vyskytujú hlavne v tvárovej oblasti, sa používa už spomínané IPL. Na cievky hrúbky 0,4  – 1,4 mm sa zase používa špeciálny cievny laser.

Zdroj obrázka:

Autor: BLACKDAY / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokSte žiarlivá alebo posadnutá? Rozoznajte to skôr než bude neskoro
Ďalší článokŽivotopis Woodyho Allena Mimochodom… Zábavný a celebritný
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.