Ste žiarlivá alebo posadnutá? Rozoznajte to skôr než bude neskoro

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

So slovom žiarlivosť sa už každá z nás stretla aspoň raz. A určite ste už aj vy minimálne jedenkrát v živote žiarlili. Či už na súrodenca, kamarátku alebo na frajera. Žiarlivosť je ako kyselina, ktorá vás pomaly rozožerie až kým sa neprederie k vašim životne dôležitým orgánom a nezabije vás. Ak jej chcete predísť a zachrániť si vzťah, vyvarujte sa týmto bodom!

Žiarlite iba do povolenej miery

Ak ste žiarlivá a máte pocit, že váš partner by vás podviedol aj so záhradným trpaslíkom, dajte vašim pocitom radšej červenú. Niečo bude zle. Tým, že neprimerane, často a hlavne bezvýznamne žiarlite si objednávate jednosmernú letenku na ostrov lebiek. Žiarlivosť je dobrá len ak sa pohybuje v povolenej hranici.

A aká je tá povolená hranica? Uveďme si pár príkladov. Môžete žiarliť na jeho bývalé, pretože to je oprávnené. Môžete žiarliť aj na ženy, ktoré sa pred ním pretŕčajú so svojimi „skackajúcimi okuliarmi“ a snažia sa vám ho uchmatnúť. No v žiadnom prípade nežiarlite na ženy, ktorých pohľady na partnerovi zastavia na sekundu či dve. Asi nemáte pri sebe taký poklad, ktorý ony hľadajú. Možno aj ženy, ktoré kráčajú po ulici samé, nosia v srdci niečo iné než chlopne alebo priehradky. Takže sa snažte krotiť.

Nepremieňajte žiarlivosť na posadnutosť    

Trávite s partnerom viac času akoby ste mali? Beriete ho so sebou na nákupy, ku kamarátke či na epiláciu? Nemáte náhodou skryté úmysly? Nejde vám iba o to mať ho pod dohľadom a mať za partnera väzňa z Azkabanu? Premýšľajte a dajte mu dýchať, inak partnera tak pridusíte, až príde k tomu, že vám o rok pošle pozvánku na svadbu s inou.

Posadnutosť vás môže dostať do problémov

Máte rady väzenský mundúr alebo radšej večernú dámsku toaletu? Ak ste priaznivcom elegancie a šarmu, radšej zvážte do akej miery budete žiarliť. Mnohé slečny si myslia, že ich partneri sú dojčatá. Dámy, nemusíte ich kŕmiť svojou zlobou. Iste nejedna z vás už zažila, že vášmu priateľovi pípla správa na Facebooku od nejakej neznámej či známej. A vy ste to vzali do vlastných rúk, zostrojili dlhé dvojstranové litánie a tak trošku dámu zbrzdili? Dávajte si nato pozor! Nie každá správa môže byť v poriadku. V žiadnom prípadne sa nevyhrážajte, nenadávajte a neupozorňujte tú druhú, aby dala vášmu drahému pokoj, inak skončí ako pes v meste Jü-lin, na tanieri.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokChcete podlahu, ktorá bude spájať overenú klasiku a modernosť?
Ďalší článokTrápi vás akné alebo rozšírené cievky? Nemusia, riešení je viacero
Milujem komiksové seriály a filmy. Inšpirujú ma a pomáhajú mi pri písaní.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.