Tipy, ako skrášliť okrasnú záhradu

okrasna zahrada
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Leto je v plnom prúde a každá z vás, ktorá má vlastnú záhradku, trávi voľné chvíle práve v tejto časti vašej domácnosti. Záhradka vám prináša nielen bohatú úrodu, o ktorú ste sa poctivo starali, ale aj priestor na vytvorenie oddychového priestoru, kde nebudete pracovať, ale len relaxovať.

Ak plánujete skrášlenie okrasnej záhrady, poradíme vám pár skvelých tipov, ako na to.

Živý plot

Ak nemáte prirodzené predelenie okrasnej a úžitkovej záhrady, namiesto klasického plota si vytvorte živý plot. Síce nejaký čas potrvá, kým vám rastlina obrastie konštrukciu, ale časom sa vám vytvorí dominantný prvok okrasnej záhrady, ktorý bude zároveň slúžiť aj ako tienidlo, a to v prípade, ak máte úžitkovú záhradu v prednej časti záhrady, od cesty.

Stačiť vám bude klasické pletivo, poprípade si zasaďte ťahavé rastlinky, ktoré nepotrebujú žiadnu oporu, napríklad také fotínie. Ak sa rozhodnete pre pletivo, odporúčame klasický ťahavý brečtan.

Jazierko

Príjemný spestrením okrasnej záhrady bude nepochybne jazierko. Pri budovaní jazierka je potrebné dodržiavať určité pravidlá, a to najmä vtedy, keď v ňom plánujete chovať aj ryby. Dávajte si pozor na zelenú vodu v jazierku. Voda začína byť pre ryby žijúce v jazierku nebezpečná a je potrebné podstúpiť stanovený proces čistenia, aby ste neohrozili zdravie rýb a všetkých živých organizmov.

Drevené lavičky

Ak ste sa zbavili nebezpečných vláknitých rias a iného nebezpečenstva, ktoré ohrozuje život v jazierku, odporúčame vám dať si vyrobiť kvalitné drevené záhradné lavičky z kvalitného masívneho dreva. Správnym náterom a čistením predĺžite životnosť lavičiek a hlavne, budete mať možnosť oddýchnuť si v okrasnej záhrade a kochať sa pohľadmi na ňu.

Odporúčame vám tieto lavičky umiestňovať pod stromy, ideálne k záhradnému jazierku.

Ak nechcete drevo, odporúčame kovové lavičky. Tie vám ale neposkytnú také pohodlie ako drevené.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokDo kín mieri Labková patrola – jeden z najväčších detských hitov súčasnosti
Ďalší článokVirtuálna kancelária mnohým podnikateľom uľahčila cestu za úspechom
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.