Súťaž ukončená: Kto vyhral romantickú knihu Navždy, ktorú napísala spisovateľka Mária Cabanová

Zapojte sa aj vy do našej súťaže o knižnú novinku s názvom Navždy! Romantický príbeh je prvou knihou Bielej série. Mária Cabanová všetkých šesť kníh tejto série napísala pod pseudonymom Maya Sinay. Ako vyhrať knihu s podpisom autorky? Čítajte ďalej!

Mária Cabanová túžila po kariére basketbalistky, kuchárky a tiež snívala o písaní. Basketbalu sa však musela vzdať, vyvára len doma ale zato riadi hotel, píše a má dokonca vlastné vydavateľstvo. Žije s rodinou v Slovenskej Ľupči neďaleko Banskej Bystrice a pracuje v rodinnej firme.

 „Píšem, odkedy sa pamätám. Najskôr to boli básne a neskôr príbehy. Mojím fanúšikom asi jediným, čo sa týka básní, bola moja babka. Keď odišla do nebeského hľadiska, moje písanie odišlo s ňou. Príbehy som písala sem tam pre svoju romantickú dušu a pre svoju sestru.  K písaniu som sa napokon vrátila vďaka stretnutiu s kamarátkou, spoluhráčkou z basketbalu. Dali sme sa dokopy a vznikla kniha Krajina Lubetha,“ hovorí Mária Cabanová.

Ako vznikol pseudonym Maya Sinay? 

„Sinay je meno mojej babičky. Vždy sa mi veľmi páčilo. Keď som bola malá, predstavovala som si, že som umelkyňa a používam práve toto meno. Určitým spôsobom mi dáva voľnosť v písaní. Aj keď sa k nemu, samozrejme, priznávam, predsa len mám pocit, že mi dáva krídla na mojej novej ceste života, ktorou je písanie,“ dopĺňa Mária.

O čom je kniha Navždy

Každá zo šiestich kníh Bielej série má iný príbeh. Spájajú ich však postavy, ktoré sa prelínajú dejom od prvého až po šieste pokračovanie. Pri niektorých postavách sa autorka inšpirovala skutočným životom.

Funny má svoj život pevne v rukách. Má basketbal, ktorý ju neskutočne baví, svoju rodinu, ktorá ju vo všetkom podporuje, priateľa Denisa, ktorý jej je taký blízky, akoby bol jej brat. Vyzerá ako boh Thor a vždy vie, ako ju príjemne prekvapiť. Napríklad lístkami na tenisový zápas jej obľúbeného šampióna. Môže jedna návšteva tenisového zápasu spôsobiť v živote zmenu? Zdanlivo nevinná príhoda spustí lavínu udalostí a Funny sa zrazu cíti nešťastná, opustená a bezradná. Jediné, čo ju môže dostať z beznádeje, je basket. A ešte láska…

„Prvá časť série Navždy je pre mňa istým spôsobom najbližšia. Jej hlavnou postavou je basketbalistka a ja som hrala basketbal od šiestich rokov. V osemnástich som sa nešťastne zranila a s basketbalom som musela skončiť. Rada som si pri písaní zaspomínala na staré časy. Ale samozrejme, kniha nie je prioritne o basketbale. Je hlavne o láske, silnom priateľstve a… viac neprezradím,“ hovorí autorka Maya Sinay.

Prvá kniha Bielej série Navždy vyšla koncom marca tohto roku a ďalšia s názvom Jedného dňa v druhej polovici roka. Potom nasledujú knihy Veriť, Zázrak, Nádej a Vôľa žiť.

PODMIENKY SÚŤAŽE:

Stačí ak v období od 25. 3. do 15. 4. 2018:

1.) Lajknete našu oficiálnu facebook stránku: Magazín deň ženy.

2.) Pozvete čo najviac vašich priateľov na našu stránku  Magazín deň ženy.

3.) Pozvete čo najviac priateľov do našej skupiny MAGAZÍN DEŇ ŽENY.

Meno výhercu:

Katarína Slováková 

Gratulujeme! 

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokBeh v prírode: Poradíme vám, ako to nevzdať hneď na začiatku
Ďalší článokNeviete do seba dostať zeleninu? Urobte si chutnú ovocno-zeleninovú kašu!
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.