Stavanie puzzle ako obľúbená aktivita rodín počas dlhých večerov

Stavanie puzzle
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Dni sa začínajú výrazne skracovať a nedávno sa oficiálne posunul čas. Aj keď dni sú pomerne teplotne priaznivé, počasie sa môže kedykoľvek výrazne zmeniť a prechodné bundy a kabáty nahradíme za teplé zimné bundy. Čo tak vrhnúť sa na stavanie puzzle?

So skorým stmievaním prichádza aj únava. Hľadáme činnosti, ktoré nás zabavia, aby sa nám nechcelo spať. Jednou z možností, ako tráviť voľný čas, je tráviť ho práve skladaním puzzle. Stavanie puzzle môže byť obľúbenou aktivitou rodín počas dlhých večerov.

Penové puzzle

Okrem klasických puzzle vám odporúčame kúpiť penové puzzle. Farebné penové puzzle nie sú ako klasické puzzle. Skladajú sa na podlahe detských izieb a svojou mäkkosťou slúžia ako podložky na hranie v detských izbách. Penové puzzle sú určené aj pre tých najmenších, ktorí ešte nevedia poriadne chodiť. Vybrať si môžete puzzle s rôznymi motívmi, väčšinou sa jedná o motívy zvieratiek, či obľúbených detských rozprávkových postavičiek.

Ak chcete skrášliť detskú izbu a zároveň deti zabaviť niečím, odporúčame vám kúpiť penové puzzle.

Puzzle 5000

Skladanie puzzle je vlastne aj trénovanie pamäti a motoriky, preto sa odporúča aj seniorom. Každý z nás si vyberiete také puzzle, ktoré dokáže postaviť. Niekomu stačia puzzle 500, niekto zvládne aj puzzle 5000. Nielen počet dielov je rozhodujúci pri výbere. Zohľadňuje sa aj motív vyobrazených na puzzle. Ak sú puzzle sfarbené trebárs len do dvoch-troch farieb, skladanie býva väčšinu ťažšie. Jedná sa väčšinou puzzle s motívmi lesov, miest, či napríklad abstraktné obrazy.

Aby sa vám skladanie puzzle aj páčilo, je dobré, keď si skôr, ako začnete skladať, nachystáte niečo, na čo budete poskladané kúsky obrazca spájať. Odporúčame použiť tvrdý kartónový papier, ktorý kedykoľvek presuniete na iné miesto, napríklad vyložíte na stôl, či zasuniete pod posteľ, ak sa rozhodnete v danej chvíli nepokračovať v skladaní.

Zdroj obrázka:

Autor: Switlana Sonyashna / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokČistá domácnosť aj s pomocou týchto rád
Ďalší článokTipy na zútulnenie obývačky počas týchto chladných dní
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.