Čistá domácnosť aj s pomocou týchto rád

čistá domácnosť
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Táto obzvlášť zvláštna doba nás prinútila viac sa zamerať na hygienu, či už rúk, ale aj domácnosti. Záujem o kvalitné čistiace prostriedky sa zvýšil. Niežeby záujem predtým nebol, no dnes ľudia upratujú a dezinfikujú priestor viackrát za týždeň, len aby sa vyhli baktériám a vírusom. Čistá domácnosť – ako na to?

Ak chcete mať čistú domácnosť, mali by ste sa držať týchto pravidiel.

Viackrát za týždeň dezinfikujte kľučky, vypínače, ale aj WC splachovač

Čistá domácnosť by nebola čistou bez pravidelnej dezinfekcie plôch, ktorých sa v domácnosti najviac dotýkame. Odporúčame vám preto viackrát za týždeň dezinfikovať kľučky, vypínače na svetlo, ale aj WC splachovač. Čo sa týka kľučiek, dôkladnejšie by ste mali čistiť najmä kľučku na vchodových dverách a na WC.

Odporúčame používať klasický dezinfekčný prostriedok, ale pomôcť vám môže aj teplá octová voda. Na čistenie týchto plôch potrebujete okrem tohto aj jemnú handričku, ideálne švédsku utierku.

Ak plánujete používať chemické prípravky, chráňte si ruky novými latexovými rukavicami.

Používajte UV sterilizátory

Okrem klasických čističiek vzduchu odporúčame používať praktický UV sterilizátor. Praktické sú najmä UV sterilizátory na predmety. Môžete nimi vyčistiť rôzne povrchy, dokonca aj kuchyne, vankúše, matrace, ale aj pracovné stoly. Praktické sú aj prenosné UV sterilizátory na malé predmety, ale v miestnostiach oceníte aj sterilizátor „raketa“, ktoré účinne čistí vzduch od baktérií a vírusov.

Umývanie podláh, vrátane predsiene

Niekto nosí v interiéri šľapky, niekto chodí bosí. Aby sme ale mali čisto v domácnosti, mali by sme viackrát za týždeň umývať podlahy. Používanie prípravku na podlahy podlahy vyleští, ale zbaví aj rôznych nečistôt. Ak máte malé deti, batoľatá, ktoré štvornožkujú, obzvlášť kvôli nim by ste mali zvýšiť údržbu podlahy.

Nezabúdajte na čistenie podlahy v predsieni. Najmä v byte, kde sa z predsiene vstupuje do iných miestností, by ste si nečistoty mohli veľmi rýchlo preniesť z podrážok šľapiek.

Zdroj obrázka:

Autor:VIKTORIUS-73  / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokWeb stránka, na ktorej sa dozviete všetky potrebné informácie, ale aj pikošky zo šoubiznisu
Ďalší článokStavanie puzzle ako obľúbená aktivita rodín počas dlhých večerov
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.