Spoľahlivé riešenie problému s hlučnými susedmi? Zvuková izolácia

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Jednou z najväčších nevýhod bytov dokážu byť susedia. Konkrétne hluční susedia. Ak máte susedov, ktorí vás pravidelne obťažujú nadmerným hlukom, vie vám to výrazným spôsobom znížiť kvalitu a komfort bývania.

Nie je to len o účinnosti samotnej

V ideálnom prípade by malo stačiť slušné upozornenie. Niektorí ľudia si možno ani neuvedomujú, aký hluk robia. Realita však býva často odlišná a tak je pravdepodobné, že riešenie takéhoto problému budete musieť zobrať do vlastných rúk. A tým riešením bude účinné odhlučnenie steny v panelovom dome.

Pri riešení zvukovej izolácie steny sú dôležité dve veci: v prvom rade pochopiteľne jej účinnosť a teda to, ako dokáže izolovať hluk, ktorý k vám cez danú stenu preniká. Veľmi dôležitá je však aj celková hrúbka zvukovej izolácie. Prečo?

Ak sa chcete zbaviť hluku od susedov zvukovou izoláciou steny, musíte sa zmieriť s tým, že čiastočne si uberiete z priestoru v danej miestnosti. A práve preto je dôležité nájsť riešenie, ktoré bude efektívne a pritom jeho konštrukcia nebude príliš hrubá.

Množstvo riešení pre rôzne situácie

Čo vyplýva z vyššie uvedeného? Zvuková izolácia steny je niečo, čo by ste rozhodne mali prenechať na odborníkov. Tí z množstva riešení zaručene nájdu to pravé pre vás. Pozrime sa však aspoň zjednodušene na niektoré z možností.

Ak chcete izolovať len pomerne nízky hluk, napríklad reč a tichšiu hudbu, vystačíte si zo základnou zvukovou izoláciou steny. Tá sa prikladá priamo na stenu bez vzduchovej medzery. V úplne najjednoduchšom prevedení pozostáva takáto zvuková izolácia z vyrovnávajúcej akustickej podložky hobra, zvukovo izolačnej dosky SILIO a sadrokartónu.

V prípade, že hluk, ktorý k vám preniká od susedov, je výrazný a počuť napríklad aj nízke frekvencie, vhodnejšia bude bezkontaktná konštrukcia, ktorá sa nedotýka steny a namiesto toho je ukotvená o podlahu a strop. Vzduchová medzera, ktorá takto vznikne, zvyšuje účinnosť izolačnej konštrukcie. Nasledovať za ňou môže napríklad pohltivý materiál ZINO Acoustic a už spomínaná doska SILIO a sadrokartón.

Zdroj obrázka:

Autor: voronaman / Shutterstock.com

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokV akých intervaloch meniť rôzne dôležité kvapaliny vo vašom aute?
Ďalší článokNiektoré potraviny, ktorým je najlepšie sa vyhýbať
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.