Speváčka Juliett Novak: Predstavuje nový singel s názvom Pap Pa-rap

Juliett Novak
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Slovenská speváčka Juliett Novak sa posledných šesť rokov pohybuje v zahraničí, striedavo v USA a Belgicku. Hudbe sa venuje už od detstva a od dvadsiatich dvoch rokov prevažne klasike. Neskôr prešla na jazz a muzikál a v súčasnosti skladá popové piesne. 

Univerzálna speváčka Júlia Nováková Bartková sa prezentuje vlastnou tvorbou, ale aj covermi pod umeleckým menom Juliett Novak. Prinášame vám jej najhorúcejší videoklip, rovno v dvoch podobách aj s rozhovorom

Ako ste začali s hudbou?

Od detstva som študovala klasickú hudbu, ukončila som Konzervatórium a VŠMU a potom som pracovala ako učiteľka hudby. Pred 7 rokmi som sa presťahovala do Spojených štátov a tam som úplne prešla na pop music.

Ako sa to stalo? Zúčastnili ste sa nejakých popových koncertov v USA, ktoré vás inšpirovali?

Áno (Rihanna, The Weeknd, Andra Day…) a mnoho ďalších, ale nebolo to len o tom. Viete, v USA počujete skvelú hudbu všade naokolo – v rádiu, v televízii, v kostoloch alebo dokonca na uliciach. Bola som tiež členom Harvardského gospelového zboru „Kuumba Singers“, ktorý ma veľmi ovplyvnil. To všetko ma inšpirovalo k tomu, aby som začala skladať svoje vlastné piesne.

A kde presne ste žili? V ktorých mestách?

Najprv v Bostone, potom vo Washingtone D.C., odkiaľ som často cestovala do New Yorku, kde som pracovala na mojich hudobných projektoch.

A čo vás priviedlo do Bostonu?

Môj manžel bol prijatý na Harvardskú právnickú školu a požiadal ma, aby som ho nasledovala. Tak som opustila Slovensko a odvtedy žijeme v zahraničí. Už je to 7 rokov.

Juliett Novak
Speváčka Juliett Novak

A čo ste robili v Bostone, kým váš manžel navštevoval školu?

Keďže som v tom čase nemohla získať pracovné víza, manžel mi zabezpečil skúšobnú miestnosť na Harvardskom hudobnom oddelení s klavírom. Tam som denne trénovala a komponovala.

Takže toto bolo miesto, kde ste vytvorili svoje prvé piesne?

Áno presne tak. A hneď potom, ako som dokončila svoju piatu pieseň, oslovila som jedného šikovného producenta, ktorý mi pomohol vytvoriť môj prvý EP album, ktorý som venovala svojej rodine a priateľom.

To je veľmi milé, že ste vaše prvé piesne venovali vašim blízkym. Vystupovali ste s týmito skladbami aj niekde na verejnosti?

Áno, navštevovala som workshopy na Berklee v Bostone, kde som odprezentovala všetky svoje vlastné piesne v sérii niekoľkých koncertov.

Takže po nahratí vášho EP a po vašich prvých koncertoch na Berklee, čo sa stalo potom?

Potom môj manžel dostal pracovnú ponuku v Bruseli v Belgicku. Takže sme sa presťahovali do hlavného mesta Európy a tam som ďalej pracovala na svojich nových piesňach a organizovala niekoľko zaujímavých koncertov. Potom sme sa presťahovali znovu do USA. Tentokrát do Washingtonu D.C.

Juliett Novak spievala aj v gospelovom zbore Saint Augustine.

Ako sa vám páčilo v D.C.?

To bol asi najlepší čas môjho života. Keďže som už dostala aj pracovné víza, mohla som tam pracovať ako vokálny tréner a učiteľ piana. Mala som úžasných študentov, ktorí tiež pracovali na svojej hudobnej kariére, a dala som dohromady aj moju hudobnú skupinu. Hrali sme pár skvelých koncertov a členovia tohto bandu sa zúčastnili aj na mojich nových nahrávkach. Takže som tam pracovala na nových projektoch, vytvárala som nové piesne, trénovala s kapelou, nahrávala, koncertovala, vyučovala a spievala v gospelovom zbore Saint Augustine.

Ako sa vám podarilo nájsť si čas na všetky tieto aktivity?

Potrebovala som sa naučiť ako si správne zorganizovať čas a plánovať veci, pretože v New Yorku som mala ďalší projekt a často som tam musela vycestovať na niekoľko dní. Pracovala som tam na svojich hudobných videách a na iných nahrávkach, ktoré som robila s Grammy nominovaným producentom Arty Skye.

Vidím, že ste toho zažili skutočne veľmi veľa počas tých rokov v USA.

Áno, myslím, že ma to naozaj zmenilo a zocelilo a stala som sa oveľa silnejšou.

A čo sa potom stalo s vaším novým projektom?

Vydala som prvú skladbu Work It Out – v dvoch verziách (verzia 1, ktorú produkoval Arty Skye a verzia 2, ktorú som vytvorila sama a ďalšiu skladbu s názvom No Regrets). Všetky tri boli prijaté veľmi pozitívne, hlavne „Work It Out – V2 Official“.

Juliett Novak si skladá svoje piesne sama.

Bolo to prvý krát, čo ste skladbu nielen napísali, ale aj produkovali?

Áno, ale aj tak som ešte potrebovala zvukového inžiniera, ktorý mi pomohol naprogramovať všetko do hudobného softvéru. Ale inak áno, všetky hudobné myšlienky a nápady ohľadne aranžovania a produkcií boli moje vlastné.

Viem, že ste sa medzičasom presťahovali zase do Európy, však?

Áno, späť do Belgicka, do Bruselu. A veľmi sa mi tam páči. Dostávam veľa príležitostí predstaviť moju hudbu a úžasne ma tam rešpektujú ako umelca. Napríklad hneď po uvedení mojej prvej piesne „Work It Out“ ma pozvali, aby som ju zahrala v belgickom FM rádiu a na rôzne koncerty. Je tam skvelá komunita hudobníkov, ktorú považujem za svoju hudobnú rodinu.

To je úžasné. A teraz nám prinášate novú pieseň Pap pa-rap. Čo by ste nám o nej povedali?

Je to super pozitívna pieseň plná energie. Mojou víziou bolo inšpirovať ľudí ako v predchádzajúcej skladbe, ale tento krát zábavnejším spôsobom. Chcela som, aby ľudia pri nej tancovali, smiali sa a cítili sa nabití pozitívnou energiou. A význam piesne je o našej vnútornej sile, ktorá nám pomáha nájsť si skutočné šťastie a zmysel nášho života.

A prečo máte znova 2 verzie?

Dôvod je rovnaký ako pri skladbe „Work It Out“. Prvá verzia je staršia a bola produkovaná Artym Skye v New Yorku. Neskôr som tam pridala niekoľko vecí, ako saxofónové a pianové party, zmenila som tempo, pridala som tam aj scratches, ale stále som cítila, že ten song znie trochu inak ako v mojej hlave, takže som sa nakoniec rozhodla, že ho vyprodukujem odznova vo vlastnej réžii.

A kto stojí za hudobným videom?

Video som vyrobila sama, ako aj predchádzajúce videá.

Takže vy sama si vždy vyberiete tému videa, ľudí, miesta, oblečenie, make-up, účes, všetko?

Áno, je na tom veľa práce, ale rozhodla som sa zobrať všetku zodpovednosť na seba a tým sa denne učím veľa nových vecí.

A čo by ste na konci odkázali naším čitateľom?

Chcem všetkým odkázať, aby verili v seba a nasledovali svoje sny, lebo sme silnejší, než si myslíme!

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokTip na knihu: Veža na úsvite
Ďalší článokSte závislá na sladkostiach? Takto si s tým poradíte!
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.