Hudobná show Od Lady Carneval k Draculovi: Kde ju môžete vidieť?

Od Lady Carneval k Draculovi
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Hudobní fanúšikovia sa môžu tešiť na jedinečné koncerty. Veľkolepá hudobná show Od Lady Carneval k Draculovi. Pocta dvom legendám a ikonám česko-slovenskej hudobnej a muzikálovej scény. Hudobnému skladateľovi Karlovi Svobodovi a režisérovi Jozefovi Bednárikovi, ktorí významnou mierou ovplyvnili vývoj hudobnej a divadelnej scény na území Českej a Slovenskej republiky.

Časť výnosu z koncertov Od Lady Carneval k Draculovi venuje organizátor Nadácii Kvapka Nádeje a Nadácii Jozefa Bednárika.

3 koncerty sa uskutočnia vo veľkých halách v Žiline, Košiciach a Bratislave.
Budete mať jedinečnú možnosť vidieť top českých a slovenských umelcov, ktorí vzdajú hold tvorbe maestrov. Na jednom pódiu sa stretnú Helena Vondráčková, Jiří Korn, Leona Machálková, Daniel Hůlka, Nela Pocisková, Petr Kolář, Juraj Bača a Martin Chodúr.

Galakoncert hviezd

Benefičný galakoncert z najväčších popových, filmových a muzikálových hudobných hitov doplní veľkoplošná videoprojekcia s dobovými zábermi aj komentármi súčasníkov oboch tvorcov. Hudobné čísla bude sprevádzať Štátny komorný orchester pod taktovkou Adriana Kokoša. Nebudú chýbať svetelné efekty, scénický tanec, ani rozhovory s umelcami, zábery z príprav muzikálov, nahrávania hudby, ukážky z filmov, dokumentárne zábery z divadelných skúšok a oveľa viac.

„Páni Svoboda i Bednárik boli vo svojom fachu géniovia,“ povedala pre LepšíDeň.sk Helena Vondráčková. „S pánom Bednárikom som však okrem Let´s Dance nemala možnosť spolupracovať. Veľmi si obidvoch vážim za prínos československej kultúre. S Karlom Svobodom som sa poznala od 60.rokov, kedy sme obaja začínali kariéru v divadle Rokoko. Napísal mi mnoho krásnych pesničiek a absolvovala som s ním svoj prvý výlet do zámoria, do Rio da Janeira, kde som spievala jeho hit Vzdálený hlas a vybojovali sme si miesto v prvej desiatke zo 45 krajín celého sveta.“

 

Koncerty Od Lady Carneval k Draculovi sa uskutočnia

20. októbra 2018 v Žiline, Tipsport Aréna

24. októbra 2018 v Košiciach, Steel Aréna

7. novembra 2018 v Bratislave, Zimný štadión Ondreja Nepelu

Režisérsky má koncerty pod palcom Karol Vosátko. Večer bude rozdelený do troch celkov. Prvá približne 30 minútová časť bude venovaná populárnym piesňam a hitom Karla Svobodu.

Druhý 40 minútový blok bude zameraný na filmovú a televíznu hudobnú tvorbu.
Tretia a najväčšia časť v rozsahu 60 – 70 minút prinesie muzikálovú tvorbu Karla Svobodu s dôrazom na jeho spoluprácu s režisérom Jozefom Bednárikom.

Vstupenky, o ktoré je už teraz veľký záujem, si možno objednať na Predpredaj.sk.

Od Lady Carneval k Draculovi

Tento rok si pripomíname nedožité 80. narodeniny titána československej populárnej, filmovej a muzikálovej hudby skladateľa Karla Svobodu. Na jeho počesť sa koná viacero spomienkových podujatí.

Zároveň si pripomenieme 5.výročie úmrtia Jožka Bednárika a tak sa organizátori rozhodli spojiť tieto dve výnimočné osobnosti. Navyše jedným z míľnikov umeleckej tvorby Karla Svobodu bol legendárny a megaúspešný muzikál Dracula, na ktorom maestro Svoboda spolupracoval práve s jedinečným slovenským režisérom Jozefom Bednárikom.
Táto spolupráca prerástla v úprimné priateľstvo a pokračovala aj pri ďalších spoločných umeleckých projektoch.

Teraz sa obaja stretnú aspoň sprostredkovane, na jednom pódiu vďaka top československým interpretom a ich piesňam.


„Veľmi nás potešila ochota českých a slovenských umelcov, ktorí súhlasili s účinkovaním na týchto benefičných koncertoch,“ tvrdí Štefan Bernát z Nadácie Kvapka nádeje. „Svojím umením vzdajú hold obom umelcom, takže diváci sa môžu tešiť na naozaj exkluzívny výber slovenských a českých umelcov v sprievode symfonického orchestra v jedinečných, pre tieto koncerty pripravených aranžmánoch. Veríme, že diváci budú z týchto „epických“ skladieb nadšení a možno zažijú aj nejedno neočakávané prekvapenie.“

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokTrápia vás vrásky, lupiny či akné? Vyskúšajte kozmetiku z kuchyne!
Ďalší článokPrechádzka namiesto cvičenia: Ako sa dopracovať chôdzou ku zdraviu
Som knihoholik. Priznávam. Nevydržím deň bez toho, aby som neprečítal aspoň pár strán nejakej knihy. A občas si nájdem čas, aby som sa podelil o svoje dojmy a postrehy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.