Prečo využiť letný tábor pre deti? Má to viac výhod ako sa zdá!

tábor
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Nadišiel čas letných prázdnin – dlho očakávané obdobie pre všetkých školopovinných. Ešte stále váhate, kde „odpracete“ deti? Pošlite ich do tábora! Má to viac výhod ako sa zdá. Od akého veku si deti takýto pobyt naozaj užívajú? Prečo využiť práve letný tábor?

Vo veku 6 až 7 rokov, kedy sa pre deti stávajú ich rovesníci dôležití, si dokážu takéto táborové odlúčenie skutočne vychutnať. Niektorí však potrebujú v neznámom prostredí už okukaných kamarátov alebo súrodencov. Tí smelší sa odoberú na takúto niekoľkodňovú výpravu aj sami.

Poznáme aj rôzne druhy špeciálnych táborov, ktoré sú zamerané na šport, spev, hru na hudobnom nástroji, počítači alebo sú prírodovedné. Vyberte dieťaťu tábor podľa jeho záujmov a určite neoľutujete. Dobre sa na ňom zabavia, pretože budú robiť činnosti, ktoré milujú a ešte sa v nich aj zdokonalia. A čo je hlavné, o program cez prázdniny budú mať postarané!

Hlavné výhody táborov:

Nové priateľstvá

Asi najväčšou výhodou „táborovania“ je spoznávanie nových kamarátov a utužovanie priateľstiev. Okrem vzťahu s rovesníkmi si budujú puto aj s animátormi. Učia sa rešpektovať jeden druhého a stretávajú prvé lásky. Najkrajším zavŕšením je vždy emotívne lúčenie na konci tábora.

Prekonávanie samého seba

Či už ide o prekonávanie strachu z neznámeho alebo z odlúčenia od rodiny a doteraz zabehnutých rutín, dieťa sa stáva viac odolnejšie a postupne si buduje samostatnosť a zodpovednosť. To pozitívne vplýva na sebavedomie.

Krásne spomienky

Čo môže byť pre dieťa krajšie, ako krásne spomienky z detstva? Leto a letné tábory sú na to priam stvorené. Spoznávanie liečivých rastlín, nočné pochody a nezabudnuteľné stretnutia. To všetko môžu vaše ratolesti ochutnať práve na táborovom pobyte.

Rozvoj spolupatričnosti

Vďaka tomu, že si deti vyskúšajú rôzne druhy športov, súťaží či tímových hier, sa im rozvíja spolupatričnosť a učia sa spolupracovať s inými.

Kedy ešte s táborom počkať?

Nevydrží vaša ratolesť bez vás ani víkend u starých rodičov? V tom prípade na takýto pobyt v tábore radšej zabudnite. Niektoré deti sú ešte na takýto druh odlúčenia nezrelé, príliš introvertné, pohodlné alebo majú negatívnu skúsenosť z predchádzajúcich táborov. Každopádne to však stojí aspoň za diskusiu, prečo ho odmietajú. Dobrou alternatívou môže byť práve denný tábor, kedy sa na noc vracajú domov. A vy, aj deti môžete pokojne správať.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokOmar Sy žiari v novom rodinnom filme Zabudnutý princ
Ďalší článokParadajková polievka s čerstvou bazalkou
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.