Ako zabaviť prázdninujúce dieťa?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Aj vaše dieťa sa už po týždni prázdnin nudilo? Chodilo po dome a hľadalo, čomu by sa venovalo? Pozornosť dnešných detí majú problém udržať aj rodičia, ktorí trávia s dieťaťom takmer celý deň, nie to ešte rodičia, ktorí trávia väčšinu dňa v práci. Ako teda zabaviť prázdninujúce dieťa? Vezmite si inšpirácie.

Podniknite zaujímavý výlet

Pracovné voľno využite na podniknutie spoločných výletov. Skúste destinácie vo vašom blízkom okolí, ale pokojne si podniknite aj niekoľkodňový výlet. Napríklad slovenské hrady a zámky ponúkajú množstvo kultúrnych, ale aj zábavných podujatí určených pre najmenšie, ale aj pre staršie deti. Spýtajte sa svojho dieťaťa, kam by chcelo ísť, čo by chcelo vidieť. Menšie deti sa potešia skôr novým parádnym elektrickým motorkám, väčšie zase výletom do ZOO alebo celým dňom stráveným pri vode.

Chodievajte do prírody, na pikniky

Kontakt s prírodou sa zapáči každému dieťaťu v rôznej vekovej kategórii. Skúste napríklad každú nedeľu tráviť čas len v prírode. Nabaľte si jedlo, rozprestrite si deku na lúke, postavte si bunker. Ak je v blízkosti nejaké jazierko, hádžte žabky. Zoberte loptu, tenisové rakety a iné pomôcky a zahrajte sa všetci spolu. Aktivít, ktoré môžete robiť v prírode alebo na lúke, je hneď niekoľko. Zapojte fantáziu a spravte deťom program. Ak má vaše dieťa nejaké modely vrtuľníkov na diaľkové ovládanie, vezmite ich so sebou. V prírode nezhodí žiadnu vázu, žiadne poháre a nezdemoluje tak nábytok v domácnosti.

Ochota z vašej strany

Vždy, keď máte voľno, vyhraďte si čas, ktorý budete venovať len rodine. Uvidíte, že vaše deti budú šťastnejšie. Budú vedieť, že s nimi chcete tráviť čas a o to viac vás budú ľúbiť. Cez leto však nepodceňujte ochranu vášho drobca. Horúce slnko mu môže vo veľkej miere uškodiť. Môžu sa objaviť bolesti bruška. Môže sa objaviť ekzém na pokožke. Môže byť dehydrované.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
  • NÁLEPKY
  • pr
Predchádzajúci článokSte zamilovaná alebo iba poblúznená? Spravte si krátky test
Ďalší článokLasagne: Vyskúšajte tento chutný recept!
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.