Milovala som Ľudovíta Štúra

Autorka prináša dojemný náhľad do životov Adely Ostrolúckej a Ľudovíta Štúra. Čo sa medzi nimi v skutočnosti stalo? A je vôbec možné po takej dlhej dobe nájsť a pochopiť pravdu, ktorú zavial čas? Na pútavý príbeh, ktorý nechá čitateľa v očakávaní až do konca, len tak ľahko nezabudnete.

Mladá spisovateľka a docentka prechádza životnou krízou. Uzatvára sa do seba, svojho domu a kníh. Pod pseudonymom Daniela Dubnická sa namiesto odborných prác zameriava na písanie historických románov. Jej naoko pokojný a starostlivo usporiadaný svet sa však rozpadne, keď pri písaní ďalšej knihy dostáva zvláštnu návštevu.

Dokážu rozhovory s neobyčajným a známym mužom opraviť jej rozbitý svet?

Alebo je ich zmysel v niečom celkom inom?

Čas plynie a do jej života zrazu omnoho viac zasahujú nadprirodzené sily. Nepokojné duše sa snažia nájsť svoj pokoj. A tak sa Daniela musí vydať na svoju najťažšiu cestu dejinami. Musí prísť na to, čo sa v polovici 19. storočia skutočne stalo medzi Ľudovítom Štúrom a Adelou Ostrolúckou.

Knihou o jedinečnom vzťahu jednej z najznámejších osobností priniesla Michaela Ella Hajduková nevšedný príbeh z histórie, o ktorom vieme len málo.

Michaela je spisovateľka, ktorá sa špecializuje na príbehy spájajúce históriu, tajomno a nadprirodzeno, pričom nechýbajú ani láska a vášeň. Po úspešných knižných tituloch  Zákon krvi, Nemecké dievča neplačeNájdem ťa v čase prináša ďalší nevšedný a dojemný román plný histórie, tajomstiev a lásky. Preto neváhajte a nechajte sa uniesť do vôd minulosti, ktoré dráždia čitateľovu zvedavosť a nútia ho čítať ďalej.

Začítajte sa do úryvku z novinky Nepriznaná – Milovala som Ľudovíta Štúra:

„Slečna Adelka,“ zašepkal. „Ste to vy?“

„Ja,“ šepla som. Srdce sa mi nechcelo upokojiť. Triasla som sa. Nepustil ma. Ako ma zachytil, tak ma stále držal. Ešte nikdy som nebola takto blízko pri žiadnom mužovi. Mlčali sme. Čas

sa vliekol a ja som neverila, že sa to deje naozaj. „Ani som nedúfal, že skutočne prídete.“

„Chcela som… Chcela som vedieť, čo je s vami. V Prešporku ma navštívila Karolínka.“

„Moja sestra?“ spýtal sa prekvapene.

„Áno. Má o vás strach. Dala mi pre vás nejaké dôležité listiny. Keď však za mnou prišla Agneška a povedala mi, že ste tu, vôbec som na ne nemyslela.“

„Moja dobrá sestra, moja Karolínka. Vedel som, že je múdra, urobila veľmi dobre, že požiadala o pomoc vás. Môžete listiny nechať u strýka. Ja sa vrátim.“

„Akože vrátite? Veď je na vás vydaný zatykač. Hľadajú vás.“

„To áno, ale nemienim sa len ukrývať.“ Moje oči si viac privykli na tmu a mesiac mi dovoľoval vidieť jeho tvár. Každou ďalšou chvíľou mi čoraz viac pukalo srdce. Bol pri mne tak blízko, tak blízko! A ja som vedela, že moje city sú prisilné. Takmer mi vyšli slzy. Prečo som sa musela

zaľúbiť práve doňho? Prečo do niekoho, kto neľúbi mňa? Barón Rothschütz i gróf de Chagny by dali za moju lásku všetko. A moja láska patrila niekomu, kto o mňa nemal záujem.

„Som taký rád, že vás vidím. Ale i nie som,“ chytil ma za ruky. „Slečna Adelka, vždy som si myslel, že ma s vami spája len veľké priateľstvo, hlboká úcta a obdiv. No nie je to tak. Priznal som si to vtedy na Jána. A cítil som to i na Devíne. Nemal by som však! Sľúbil som si vytrvať vo svojich zásadách až do konca, neviazať svoje srdce inam než k národu, obetovať mu všetko. Lenže keď sa dívam do vašich očí, porušujem všetko, čo som si kedy sľúbil.

Knihu kúpite napríklad aj tu: www.martinus.sk

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokLasagne: Vyskúšajte tento chutný recept!
Ďalší článokAko sa správať vo vzťahu? Vyskúšajte tieto tipy
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.