Prečo ľudia častejšie chvália výzor ako šikovnosť či pravé hodnoty?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Na Instagrame či Facebooku môže byť hviezdou skoro každý. Dychtivo sa ženieme za umelými lajkmi a pozitívnymi komentármi, ktoré hodnotia náš výzor. Aj v reálnom živote skôr ohodnotíme zovňajšok, ako to, čo sa človeku podarilo dosiahnuť, k čomu sa dopracoval svojou šikovnosťou a úsilím. 

Skoro každá žena túži počuť, že jej to pristane. Baží po tom, aby si niekto všimol jej novú farbu vlasov, pekný make-up, nový outfit alebo pár schudnutých kíl. Nie každá žena je však chodiaca kráska… A ani tie kilá len tak ľahko neodpadávajú. Skôr naopak.

Každá žena však nemusí vyzerať ako Angelina Jolie alebo Selena Gomez. Sú ŽENY, skutočné ženy, ktoré dosahujú reálne úspechy a majú aj iné priority ako dobre vyzerať. Majú výborný job, možno získali nejaké ocenenia, píšu zaujímavé články, zložili chytľavé piesne, úspešne podnikajú alebo dosahujú výborné výsledky v športe. To však už väčšinu povrchných ľudí veľmi nezaujíma. 

Aj v offline mediálnom svete nájdeme „vypulírované“ krásky v časopisoch, kde sa väčšinou vyzdvihuje ich štíhla postava, to ako si ju udržujú, ako cvičia, ako sa o seba starajú a blablabla. Ale kde, preboha, zabudli na TIE, ktorým sa podarilo niečo dosiahnuť hlavou!? Kde sa schovávajú TIE ženy, ktoré sa starajú o svoje ťažko postihnuté deti, na ktoré sa vykašľal muž? Kde sú TIE ženy, ktoré sa snažia celý život, makajú na svojom sne a na miesto slov pochvaly a uznania počúvajú často od svojich blízkych, že by mali schudnúť? Schudnúť podľa vzorca dokonalosti, ktorý na nich svieti z médií a sociálnych sietí!!! Prečo si niektorí ľudia nevážia čo majú doma, ale stále hľadajú DOKONALOSŤ?

Kde sme urobili chybu? Je to naša vina alebo sa pohybujeme len pri nesprávnych ľuďoch?

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokAko si ošetrovať vlasy v zime? Vyskúšajte naše beauty triky!
Ďalší článokMáte pri sebe pravú kamarátku? Tieto body ju odhalia veľmi ľahko
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.