Prečo ľudia častejšie chvália výzor ako šikovnosť či pravé hodnoty?

Na Instagrame či Facebooku môže byť hviezdou skoro každý. Dychtivo sa ženieme za umelými lajkmi a pozitívnymi komentármi, ktoré hodnotia náš výzor. Aj v reálnom živote skôr ohodnotíme zovňajšok, ako to, čo sa človeku podarilo dosiahnuť, k čomu sa dopracoval svojou šikovnosťou a úsilím. 

Skoro každá žena túži počuť, že jej to pristane. Baží po tom, aby si niekto všimol jej novú farbu vlasov, pekný make-up, nový outfit alebo pár schudnutých kíl. Nie každá žena je však chodiaca kráska… A ani tie kilá len tak ľahko neodpadávajú. Skôr naopak.

Každá žena však nemusí vyzerať ako Angelina Jolie alebo Selena Gomez. Sú ŽENY, skutočné ženy, ktoré dosahujú reálne úspechy a majú aj iné priority ako dobre vyzerať. Majú výborný job, možno získali nejaké ocenenia, píšu zaujímavé články, zložili chytľavé piesne, úspešne podnikajú alebo dosahujú výborné výsledky v športe. To však už väčšinu povrchných ľudí veľmi nezaujíma. 

Aj v offline mediálnom svete nájdeme „vypulírované“ krásky v časopisoch, kde sa väčšinou vyzdvihuje ich štíhla postava, to ako si ju udržujú, ako cvičia, ako sa o seba starajú a blablabla. Ale kde, preboha, zabudli na TIE, ktorým sa podarilo niečo dosiahnuť hlavou!? Kde sa schovávajú TIE ženy, ktoré sa starajú o svoje ťažko postihnuté deti, na ktoré sa vykašľal muž? Kde sú TIE ženy, ktoré sa snažia celý život, makajú na svojom sne a na miesto slov pochvaly a uznania počúvajú často od svojich blízkych, že by mali schudnúť? Schudnúť podľa vzorca dokonalosti, ktorý na nich svieti z médií a sociálnych sietí!!! Prečo si niektorí ľudia nevážia čo majú doma, ale stále hľadajú DOKONALOSŤ?

Kde sme urobili chybu? Je to naša vina alebo sa pohybujeme len pri nesprávnych ľuďoch?

Predchádzajúci článokAko si ošetrovať vlasy v zime? Vyskúšajte naše beauty triky!
Ďalší článokMáte pri sebe pravú kamarátku? Tieto body ju odhalia veľmi ľahko
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.