Pozor na prvé jarné lúče! Viete ako sa správne slniť?

prve jarne luče
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Aj vy patríte k teplomilným tvorom a už sa konečne tešíte na prvé jarné lúče? Slnko, ktoré nás zohrieva počas jarného obdobia má množstvo benefitov. Pozor, však na jeho nežiadúce účinky! Po zime to môže byť pre našu pokožku šok.

Asi ste si už všimli aj na sebe, že slnko má veľmi veľa pozitívnych účinkov. Nie nadarmo sa hovorí, že: „Kam nechodí slnko, tam nechodí lekár.“ Okrem toho, že vytláča depresie, zlepšuje náladu, má osožné účinky aj na kožu. Vďaka slnečným lúčom sa dokážeme zbaviť plesní a infekcií, dokonca zlepší rany a vredy. No všetkého veľa škodí, a tak to je aj v prípade slnenia.

Pokiaľ ste svoju pokožku nevystavovali slnku celú zimu, môže sa stať, že ostala suchšia a stratila svoju odolnosť. Potom na prvé jarné lúče reaguje intenzívnejšie. Vedeli ste, že prvý fototyp pokožky sa môže sa spáliť už aj za 10 minút!

Zvoľte postupné opaľovanie

Podľa odborníkov naberáme na jar pigment rýchlejšie, keďže sme po zime bledí a bez pigmentácie. Práve preto treba byť opatrní a pokožku vystavovať slnku primerane a postupne, pretože nadmerné slnenie môže byť pre ňu nebezpečnejšie ako v lete. Cez letné dni sme už na slnko trochu zvyknutí. Slnečný kúpeľ je však pre každého individuálny, no netreba zabúdať na UV faktory. Ochranné krémy s UV faktorom by ste si mali naniesť vždy keď sa chystáte vonku a vidíte vykúkať Oskara. Nevynechajte všetky odhalené časti tela.

Deti a slnenie

Pred takýmto slnkom je potrebné chrániť aj vašich drobcov. Deti majú totiž oveľa jemnejšiu pokožku. Dermatológovia vôbec neodporúčajú vystavovať slnku deti mladšie ako 3 roky. V tomto veku sa im len tvorí melatonín, ktorý chráni ich detskú pokožku. Dovtedy nedisponujú žiadnymi ochrannými mechanizmami pred UV žiarením.

Vyskúšajte náš tip na opaľovanie:

Olej pre intenzívne opálenie WoodenSpoon

Tento bio-intenzívny opaľovací olej je obohatený o uhorku a čiernu rascu, ktorá chráni pokožku pred dehydratáciou a starnutím. Používaním oleja zabránite odlupovaniu pokožky a predĺžite svoje opálenie. Už po prvom použití získa vaša pleť hnedý nádych, ktorým sa môžete pýšiť počas prvých jarných dní. Vďaka neutíchajúcej vôni kakaa, kokosu a prírodných semienok sa prenesiete do exotiky. Olej pre intenzívne opálenie WoodenSpoon nájdete aj na e-shope: www.bioruza.sk.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokO dva týždne príde do kín Tieňohra, česko-slovenský kriminálny triler o pomste
Ďalší článokBolonské špagety: Vyskúšajte tento originálny recept
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.