Podnikajte viac výletov do prírody. Pomôže to vašej psychike

priroda
Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Niekedy prichádzame domov z práce totálne vyšťavené a nemôže za to len horúce počasie, ufrflaný šéf a nepríjemný kolega. Občas si dávame na plecia viac povinností, ako zvládame a organizmus nám to dá patrične najavo – chronickou únavou. Jediné, čo vám ale môže pomôcť, je príroda.

Ticho, pokoj

Ak pracujete v meste, veľmi dobre poznáte ruch z ulíc či hluk z klimatizácie a podobne. Práve takýto ruch znižuje našu produktivitu a spôsobuje nám neznesiteľnú únavu, na ktorú nepomáha ani tá najsilnejšia káva. Práve príroda nám poskytuje ticho a pokoj. Taký, ktorý nemáme ani len doma. Stačí hodina denne a energia sa vám opäť vráti. Potom sa môžete pokojne vyhrievať pri kachliach a venovať svoj čas partnerovi či rodine.

Berte so sebou aj deti

Deťom sa síce takýto výlet nemusí pozdávať. Vy ako rodičia ich ale veľmi dobre poznáte a viete aké finty na nich platia. Keď im poviete, že idete na miesto, kde sú aj pekné hlboké jazierka, postavia sa od počítačov a pridajú sa k vám. Ak však viete, že nič nezaberie, jednoducho im to dáte príkazom a nebudú mať na výber. Určite to radšej ale skúšajte iným spôsobom, ako násilím. Dieťa by malo tráviť detstvo v prírode, stavaním bunkrov alebo chodením na turistiky.

Žiaden stereotyp

Ranné vstávanie, práca či škola, príchod domov. Po čase vás tento režim prestane baviť a budete hľadať impulz, ktorý vás prinúti urobiť dôležitú zmenu v živote. V prírode vás nečaká žiaden stereotyp. Stále budete mať čo objavovať. Vyskúšajte napríklad akvárium. Rybky budete pozorovať z pohodlia sedačky, a keď ich bude treba nakŕmiť, tak sa len postavíte a dáte im  najkvalitnejšie krmivo pre ryby.

Chodievajte spolu do hôr, podnikajte spoločné výlety do horských oblastí. Je dokonca dokázané, že ak dieťa pravidelne trávi čas v čistom horskom prostredí, je zdravšie, nemá problémy s nádchou a alergie sa mu vyhýbajú.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článokAko znečistené životné prostredie škodí našej koži?
Ďalší článokTomáš Maštalír vo filme Čiara: Takéhoto sexi ste ho ešte nevideli!
Každý deň sme iné... Vitaj medzi nami! O všetkom čo ženy zaujíma.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.