Ako znečistené životné prostredie škodí našej koži?

Obrázok s odkazom na Conepovies hra s otázkami pre hlbšie rozhovory www.conepovies.sk

Znečistené životné prostredie neškodí iba nášmu zdraviu, ale aj našej pokožke. Preto by sme ju mali dostatočne chrániť! Viete, pred čím by ste sa mali mať na pozore?

Prinášame vám zoznam negatívnych faktorov prostredia, ktoré majú na kožu veľmi nežiaduce účinky:

Prach

Prach vo vzduchu sa ľahko usádza na koži tela. Môže sa na nej „zabývať“ a tým sa znečisťuje a upcháva póry, čo vedie k akné a objavujú sa vyrážky.

Smog

Zmes zo sadzí, dymu a ďalších zložiek, ktoré sú vznášané vo vzduchu. Mestský smog má na pokožku veľmi negatívne účinky. Čiastočky prachu sa totiž zachytávajú na koži a sťažujú jej dýchanie.

Výfukový plyn

Výfukové plyny môžu vniknúť do pokožky, ničia bunky epidermis, molekuly kolagénu a elastínu. To znižuje pružnosť pokožky, je krehká a mení svoju farbu. Voľné radikály spúšťajú proces starnutia.

Ultrafialové žiarenie

Samozrejme, že slnko je nevyhnutné pre všetkých, ale nie vždy, a nie v nadmernom množstve. Aj keď naše telo obohacuje o množstvo vitamínov a živín, môže nám spôsobiť veľké škody na pokožke. Pri nadmernom slnení na prirodzenom slnku, alebo v soláriu dochádza k urýchleniu tvorby vrások, tvorbe pigmentových škvŕn a k rakovine kože. Ultrafialové žiarenie je nielen škodlivé, ale aj nebezpečné. Nadmerné množstvo slnečného svetla prispieva k rýchlemu odparovaniu vlhkosti z pokožky, a teda jej vysúšaniu. Čím viac sa vystavujeme UV žiareniu, tým viac je koža suchšia a drsnejšia.

Voda

Voda v nádržiach býva znečistená od emisií z priemyselných závodov, ako aj ľudskou činnosťou. A voda z vodovodných kohútikov na tom tiež nie je o nič lepšie. Pokiaľ sa často a dlho kúpete v tvrdej vode, zmes minerálov a mydla sa usádza na pokožke. To vyvoláva podráždenie a svrbenie. Pri dlhodobom používaní chlórovanej vody si koledujete o podráždenú a vysušenú pokožku.

Obrázok s odkazom na Conepovies Komunikačná kartová hra
Predchádzajúci článok6 vecí ktoré, by ste si mali určite vziať na dovolenku
Ďalší článokPodnikajte viac výletov do prírody. Pomôže to vašej psychike
Mojou vášňou je písanie. Začalo to textami piesní, pokračovalo písaním pre médiá ako Topky.sk, Magazín Plus 1 Deň, Magazín EXclusive a prácou v oblasti marketingu a Public Relations. Okrem Magazínu Deň ženy sa venujem aj svojej PR agentúre Lenita Public Relations a tiež skladaniu piesní a spevu v hudobnom projekte Freya.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.